Çebi gündeme bomba gibi düşen Gazprom sponsorluk anlaşmasından TFF'nin ligden çekilen takımların maçlarıyla ilgili uygulamasına, sözleşmesi biten oyuncuların durumlarına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Çebi'nin açıklamaları:

"TFF, SAYIN TİMUR'U SEVİYOR"

"Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur çıktı, 'Bu ligi bitirmeyiz' dedi. TFF ceza vermedi. Biz ne desek ceza kesiliyor. TFF, Sayın Timur'u seviyor." 

"ELİNDE BELGE VARSA ÇIK KONUŞ"

Ahmet Nur Çebi ayrıca "Erden Timur 'Sezon sonunda konuşacağım' diyor. Elinde belge varsa çık konuş. Sezon sonunu bekleme." dedi.

"F.BAHÇE VE G.SARAY MUTLU!"

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Merkez Hakem Kurulu üzerinden atışmaları hakkında açıklama yaptı ve "Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Lale Orta ve hakemler konusunda yaptığı tartışmalar kayıkçı kavgasıdır. Aslında 2 kulüp de mutlu. Mutsuz olan diğer kulüpler. Lale Orta'yı derbideki penaltı kararı yanlış dediği için aradım, tebrik ettim." ifadelerini kullandı.

"G.SARAYLI OLMASI RAHATSIZ ETMEZ"

Öte yandan Ahmet Nur Çebi "TFF Başkanı Galatasaraylı olabilir. Bir önceki başkan Nihat Özdemir Fenerbahçeli, Yıldırım Demirören Beşiktaşlı idi. Federasyon başkanının Galatasaraylı olması beni rahatsız etmiyor. Tarzı ve kararları alış şekli beni rahatsız ediyor." dedi.

"LİGİN BU ŞEKİLDE TESCİL EDİLMESİ ADİL DEĞİL"

Beşiktaş'ın TFF'ye itirazı le ilgili konuşan Çebi; "TFF Başkanı, 5 çekimser kulübe baskı yaparak kararlarını değiştirdi. Bu görüşmeden sonra güncel kararı destekleyen kulüp sayısı 6’dan 11’e çıktı. Biz ligin bu şekilde tescil edilmesini adil ve adaletli bulmuyoruz. Kurulların bağımsız olduğunu düşünmüyorum. TFF, tahkim üzerinden işi kılıfına uydurmak istiyor. Ben bu kozu onlara vermem. Biz adalet peşindeyiz. TFF kararı oy birliği ile mi almış? Çıkıp açıklasınlar o zaman.” ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE MAÇINI 14'E 10 OYNADIK"

Beşiktaş'ın Fenerbahç'yi 4-2 mağlup ettiği tarihi derbiyle ilgili konuşan Çebi, “Fenerbahçe maçını 11’e 10 değil; 14’e 10 oynadık ve kazandık. Fenerbahçe, 11 futbolcu ile sahadaydı. Taraftarı 12, maçın hakemi Halil Umut Meler 13, VAR hakemi Alper Ulusoy ise Fenerbahçe’nin 14. oyuncusuydu.” açıklamasında bulundu.

Stat isim sponsorluğuyla ilgili olarak "Stat sponsorluğu için Gazprom'un yanı sıra Kazakistan, Kore ve İngiltere'den firmalar da var." ifadelerini kullanan Çebi, sözleşmesi biten oyuncularla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

 "Dele Alli için Ceyhun beye (Kazancı) söyledim. Bonservis olmazsa, mali olarak ağır yük getirmeyecek şekilde devam etmek isterim."

"Redmond'ın kontratı Masuaku'ya göre farklı. Ancak oturup konuşacağız. Şunu söyleyeyim, Redmond bizimle devam etmek istiyor, geri dönmek istemiyor."

"Masuaku ile devam etmeyi planlıyoruz. Başarılı, iyi bir futbolcu."

Duhuliye.com