Beşiktaş’ı en kötü yöneten Başkanlar listesine birinci sıradan giren Ahmet Nur Çebi’nin bıraktığı enkaz yeni gelen yönetimi kara kara düşündürüyor. Arat yönetimi Çebi tarafından transfer edilen, bir çok sakat, formsuz oyuncu ile yolları ayırma çabasında, ancak sözleşme şartları önlerindeki en büyük engel.

Diğer yandan Çebi’nin Rıza Çalımbay hamlesi camiayı en çok kilitleyen konuların başında geliyor. Camia içinde Çebi’nin Burak Yılmaz sonrası apar topar Rıza Çalımbay’ı getirmesi, hem öfkeli olduğu Sergen Yalçın’ın önünü kapatmak, hemde her iki başkan adayının elini kolunu bağlamak olarak değerlendiriliyor. Zira  Ahmet Nur Çebi Başkan adaylarının Beşiktaş efsanesinin görevine kolay kolay son veremeyeceklerini biliyordu. Çebi 1 taşla 2 kuş vurmuş oldu. Her iki başkan adayı da mecburen kendi planlamalarındaki hoca adaylarını açıklayamadı.

Gelinen noktada art arda alınan mağlubiyetler, taraftara Rıza Çalımbay’ın görevde kalıp kalmamasını sorgulatıyor. Göreve yeni gelen Başkan Hasan Arat zor durumda, zira tepkilerden çekinerek yola Rıza hoca ile devam edeceğini seçim öncesi bildirmişti.

Rıza hoca gereğini yaptı mı?

Tartışılan diğer bir konu ise, olağanüstü seçimlerde genelde Teknik direktörler seçimden bir gün önce yeni gelecek Yönetimi rahatlatmak için istifalarını sunarlar. Bu futbol dünyasında çok görünen etik bir davranıştır, yeni yönetim devam etmek isterse hocayla devam eder, istemez ise hocaya teşekkür eder yeni hocasını açıklar. Rıza hocanın bu istifayı vermemesi de camia içinde tartışılan diğer bir konu oldu.

duhuliye.com