Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebinin gündeminde seçim yok… ama camianın gündeminde bir seçim var. Kulisler yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Her kafadan ses çıkıyor.

Bunların çoğu dedikodu seviyesinde…

İŞTE CAMİADA KONUŞULAN DEDİKODULAR

Hasan Arat aday! Tevfik Yamantürk adaylığı düşünüyor. Kendisine teveccüh yok.

* Erdal Torunoğulları ve Adnan Dalgakıran seçimlerde önemli rol oynayacak. Torunoğulları’nın başkanlık hevesi olduğu biliniyor.

* Emin Önal’ın başkanlık isteği var. Daha önce Fikret Orman ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde görev almıştı. Arat’la yollarını birleştirebilir.

* Metin Albayrak’ın başkan adaylığını istediği camia içinde bilinen bir gerçek. Fikret Orman beraber çalıştığı ancak sonra yollarını ayırdığı Albayrak’a destek verebilir.

HASAN ARAT TEK RAKİP OLURSA ÇEBİ KAZANIR

Beşiktaş’ta seçim süreci diğer dönemlere oranla futbol takımından bağımsız olarak devam ediyor. Camianın önde gelen isimlerine göre transferler yüzünden eleştirilen yönetimin erken seçimde kazanma şansı az. Erken seçim olur ve Arat dışında ciddi bir aday çıkmazsa Çebi o zaman yeniden seçilebilir. 

BAŞKAN İKİ TRANSFERLE İŞİ BİTİRİR

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin tüm kırgınlıklara rağmen Dalgakıran ve Torunoğulları’nı yanına çekerek listesini yenileyip aday olma ihtimalinden bile bahsediliyor.

RAHMİ KOÇ DESTEĞİ ÇEBİ'Yİ RAHATLATTI

Bu arada Beşiktaş Kulübü, TÜPRAŞ ile stadyum isim hakkı ve reklam sözleşmesi imzalandığını duyurdu. Bu da zaten Beko ile yıllardır kulübe sponsor olan Rahmi Koç'un Başkan Ahmet Nur Çebi'ye tam desteği olarak yorumlanıyor. Siyah-beyazlıların en saygın ce sevilen isimlerinden biri olan Koç'un bu desteğinin Çebi'yi rakipsiz bırakabileceği, seçilemeyeceğini anlayan muhalefetin de geri adım atabileceği söyleniyor.

Kaynak: Fotospor