Hasan Arat’a  ismini kullanmadan “O beyefendi” şeklinde hitap eden Çebi, bir kaç gün önce eleştirilerin odağına oturan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi hatırlattı. TFF başkanının Beşiktaş hakkında “O takım” şeklinde konuşması, futbol camiasında saygısızlık olarak değerlendirilip tepkilere sebep olmuştu.

Ahmet Nur Çebi, Hasan Arat’ın adaylığını açıklayıp, seçim hazırlıklarına başlamasından oldukça rahatsız. Hatta bugün yaptığı basın toplantısında “ortada seçim yok, herşeyin bir raconu var, Kılıçdaroğlu bile adaylığını 1 gün kala açıkladı” açıklaması, Hasan Arat’a olan öfkesinin göstergesi.

Hasan Arat cephesinde ise durum Ahmet Nur Çebi’nin olaylara bakış açısından daha farklı. Hasan Arat ve çevresi, Süleyman Seba sonrası Beşiktaş’ta hep baskın seçimlerin yaşandığı, ve bu baskın seçimlerin Seçim tarihinden kısa bir zaman önce açıklanmasının kulübe zarar verdiğine inanıyor.

Başkan adaylarının bu baskın seçim tarihlerinin,seçime kısa zaman kala açıklanmasından dolayı, ne sağlıklı yönetim kurulu kurabildiklerini, ne de proje üretebildiklerini, hatta oy uğruna bazı derneklerle koltuk pazarlığına girilmesini, kulübe verilen en büyük zarar olarak görülüyor.

Hasan Arat ve ekibi olası bir erken seçime hazırlıksız yakalanmamak için,  şimdiden hazırlanmak istiyor, Beşiktaş kongre üyeleri ile toplantılar yapıyor. İşte Ahmet Nur Çebi’nin bugün bahsettiği “dışarda toplantılar yapıyorlar” söylemi bu.

Hasan Arat’ın kurmayları, Duhuliye.com a yaptıkları açıklamada , “Sorunları erken teşhis edip, Beşiktaş’a yararlı projeler yapılmasının, Kongre üyelerinin görüşlerini alınmasının, şimdiden Beşiktaş camiasına yakışır yönetim Kurulu adaylarını bulunmasının kimseye zararı olmaz, seçim ne zaman yapılacaksa, ister 2 ay ister 2 yıl sonra, hiç önemli değil, biz o seçimlere tam anlamıyla hazır bir şekilde katılmak istiyoruz.” dedi.

duhuliye.com/özelhaber