Beşiktaş'ta olağanüstü kongre kapıda belirdi. Divan kuruly başkanı Tevfik Yamantürk ve Hasan Arat adaylığa hazır. Mevcut yönetim içinden Emre Kocadağ başkanlık için yarışma fikrini değerlendiriyor.

Beşiktaş'ta bu yaz hareketli geçecek. Ahmet Nur Çebi'nin 22-23 Haziranda yapılacak TFF başkanlık seçimlerine aday olmaya hazırlanması ''kelebek etkisi'' yaratacak.

Çebi aday olmak için Beşiktaş Başkanığını bırakacak. Bununla birlikte kulüp olağan üstü kongre havasına girecek. Çebi sonrası yapılacak seçimlerde aday sayısının fazla olması bekleniyor.

HASAN ARAT

Daha önce de başkanlık için yarışan Hasan Arat'ın adaylığını açıklayacak ilk isim olması bekleniyor. Arat, kulübün uzun süredir iyi yönetilmediğini dile getiriyordu. Hasan Arat 25 Mart'ta attığı bir ‘tweet'le, “Siyah-beyaz yarınlar için gitmemiz gereken bir yol var. Yol ne kadar uzun ve zor olursa olsun. Ben buradayım” ifadeleriyle adaylık sinyali vermişti.

TEVFİK YAMANTÜRK

İki dönemdir Beşiktaş Divan Kurulu başkanlığı yapan Tevfik Yamantürk adaylığı düşünen diğer bir isim. Yamantürk, aralık ayındaki divan kurulu toplantısında Ahmet Nur Çebi ile şiddetli bir polemik yaşamıştı. Camianın duayen ismi, “Bu çatı altında olmasak, hem Çebi hem de ben birbirimizle arkadaşlık yapmayız” ifadesini kullanmış ve yönetimi eleştirmişti.

EMRE KOCADAĞ

Mevcut yönetimin aktif isimlerinden Emre Kocadağ da başkanlık konusunda istekli. Geçen sene yaptığı bir açıklamada Kocadağ, normal süre olan 2025'te değil, 2028'de yapılacak bir sonraki seçimlerde adaylığını koyacağını söylemişti. Genç yöneticinin bu süreyi erkene çekebileceği ve Çebi'nin mirasını devam ettirme adına aday olabileceği ifade ediliyor.

ORMAN VE ÇİMEN’İN DÜŞÜNCELERİ

Ahmet Nur Çebi'nin TFF başkanlığını düşünmesiyle, Beşiktaş'ta farklı isimleri de adaylık için heyecanlandırdığı düşünülüyor. Çebi'nin karşısına 2022'deki seçimde aday olarak çıkan ve geçerli 3 bin 965 oyun bin 190'ını alan Fuat Çimen bunlardan biri olabilir. Eski başkanlardan Fikret Orman'ın da bir süredir yeniden aday olma adına çalışmalar yaptığı camiada konuşuluyor.

sözcü