Yerel Tribun Jambi gazetesine göre siyah-beyazlılar hali hazırda Dewa United takımında forma giyen 2000 doğumlu Endonezyalı Egy Maulanga Vikri için temaslarda bulundu. 

Ahmet Nur ÇebiFikret Orman yönetiminde asbaşkanlık yaptığı dönemde; Hindu-Çin'deki Müslüman ülkeler pazarına açılmakla ilgili bir rapor hazırlamıştı. 

Hatta o dönemde bir dizi görüşmelerde de bulunulmuştu. Çebi’nin hazırlattığı raporda; futbol için yılda 300 milyon dolar'lık (forma almak, kulüp üyesi olmak, maçlarını izlemek için kulüplerin sunduğu yayın paketlerinden yaralanmak vb...) harcama yapan ve bunun büyük çoğunluğunu İngiliz kulüplerine aktaran bu pazardan pay kapmak için yapılması gerekenler yer alıyordu.

Ancak o dönemde önce Çebi ile Orman arasına kara kedi girdi. Daha sonra pandemi patladı. Eğer pandemi olmasaydı, Orman’ın amacı 2020’de Beşiktaş’ı Endonezya ve Malezya’dan oluşan bir maç programı yapmıştı. 

Hatta o dönemde Hindu-Çin'deki Müslüman ülkelerden birisinden reklam amaçlı bir oyuncu transfer edileceği iddia edilmişti. 

Aynı Pazar, Galatasaray’ın da gündemindeydi. Fatih Terim onaylamadığı için sarı-kırmızılılar Endonezya’da yapılacak maçlar için bu ülkeye gitmekten son anda vazgeçmişti. 

fotospor