Güzel bir Haziran akşamında, insana rehavet verecek bir havada Beşiktaş, Kasımpaşa’nın deplasmanda konuğu oldu.

Maçta Beşiktaş adına en soru detay Colley ve Saiss yokluğunda sahada oynayan defans bloğunun ne yapacağı idi hele hele birde Beşiktaş’ın ilk gol yeme alışkanlığı var ki cepte duran bu bir handikap olabilirdi.

Herkes Beşiktaş kalesinde olası ilk golü beklerken sahada CENK&ABOUBAKAR A.Ş. gerçeği sahne aldı. Bu ikilinin yanına Masuaku, Gedson, Salih, Rosier’de eklenince bambaşka bir tablo ortaya çıktı.

Beşiktaş 20. Dakikada CENK&ABOUBAKAR A.Ş. organizasyonunda yarattığı pozisyonda, bu pozisyonu çok iyi takip eden Gedson’un tamamlayıcı şutu ile öne geçince Beşiktaş sahada sazı eline alan taraf oldu ve maça başka anlam katan önemli detay ortaya çıktı; Beşiktaş rakibine sadece bir kanattan değil, her iki kanadı da olumlu kullanarak baskı yapıyordu.

Kasımpaşalı futbolcular her iki kanattan gelen ve tehlike yaratan bu akınlar karşısında şaşırdılar ki doğal haklarıydı çünkü karşılarında son haftaların performans anlamında üst düzey oynayan takımı vardı ve bu sefer fena halde geliyordu.

Gedson’un golünün ardından Cenk, Aboubakar, Tayfur’un golleri geldi. İkinci yarı daha bir toparlanan Kasımpaşa Beşiktaş’ın kalesine iki gol atabildi ki! Bu gollerden Donk’un golüne şapka çıkarılır ama defansada uyarı lazım bir adamın kaleye vuruş alanında önü bu kadar açık bırakılmaz.

Beşiktaş’ın kalesindeki önemli isim Mert bu maçta da yine birkaç pozisyonun kurtarıcısı oldu hatta Donk’un şutunu bile çeldi ama olmadı.

Cenk’e ceza alanı içinde faul yapan Dijilobodji’nin hareketini maçın hakemi Volkan Bayarslan önce “es” geçti ama bitişdüdüğünü çaldığında kulaklığında VAR odasından gelen uyarı ile gidip pozisyonu tekrar izleyerek penaltı noktasını gösterdi. Futbol tarihimizde belki de bir ilk gerçekleşti.

Penaltı atışı topun başındaki özel isim Atiba idi ve o da bu tarihi anı golle süsleyerek maçın hakeminin ikinci bitiş düdüğüyle soyunma odasına gururla gitti…

Beşiktaş aldığı galibiyetle lig ikinciliği için şansını devam ettirdi bakalım bu gerçekleşecek mi? Eğer bu şans gerçekleşirse, bu öncelikle Beşiktaş’ın transfer planlarınında değişmesine sebeb olacaktır. Bu takıma daha önemli isimlerle takviye demek olacaktır. Bakalım Galatasaray-Fenerbahçe derbisinden nasıl bir sonuç çıkacak? Her şeyin en hayırlısı inşallah Beşiktaş için olur çünkü bu taraftar, camia sezon başında çok üzüldü ama sonradan yaşananlarla birlikte gösterdiği sonsuz destekle her şeyin en iyisini hak etti.