Önder Özen şu ifadeleri kullandı: 

Ghezzal büyük ihtiyaç, ligin en değerli oyuncularının ilk üçü içindedir. Hele hele oyun kurucusu olarak belki de bir numarası.

Cenk adına biraz beklemeliyiz derim çünkü Ghezzal geldikten sonra tek maç İstanbulspor maçı oldu. Cenk’i her zamankinden daha çok içeride gördük özellikle Beşiktaş topu kullanırken. Bunun bir sebebi var. Larin nasıl ki ligde 20 golü filan geçti, Ghezzal ile birlikte hatta ismi çıktı “Arka Direk Larin” diye doğal olarak Cenk’inde Ghezzal sağda iken sol önde olan oyuncunun santrafor bölgesine gelmesi gayet doğal. Biraz bekleyelim derim çünkü bunun bir şekilde çözüleceğine inanıyorum.

Hücum gücünü şöyle düşünmekte lazım, Ghezzal varlığı en önemlisi birinci belirleyici ve onun varlığı sayesinde Onur Bulut veya Rosier’in performansıda Cenk’in performansını etkileyecek.

O yüzden bekleyelim diyorum bu durumu yüzde yüz çözeceklerine eminim.

Sezon sonunda Cenk sol önde filan diyerek şikayet etmeyeceğiz ve harika oldu diyeceğiz.

Onur Bulut, Ghezzal ilişkisinde de zamana ihtiyaç var çünkü ilk defa bir arada oynadılar, birbirlerini yavaş yavaş tanır ve anlarlar. Ghezzal’in çok sürpriz içe dönüşleri var birde çok bilinen içe dönüşleri var sadece bilinenlerle Onur Bulut’un atacağı bindirmeler onlar bile yeterli olabilir.

Sürprizler hariç..

Hadziahmetovic pasör olarak fena bulmadığım bir oyuncu yani güvenilir oynamaya çalışıyor. Tabi ki ara ara arızalar verdiği oldu ama biraz zamana ihtiyacı var, ligdeki fena olmayan seçenekler arasındaydı.