Nihat Kahveci, NutSpor'da Beşiktaş'la ilgili değerlendirmelerde bulundu

Ismael'den Dele çıkışı! 'Utanacaklar' Ismael'den Dele çıkışı! 'Utanacaklar'

Nihat Kahveci'nin açıklamaları şöyle:

"WEGHORST ÇOK DAHA FAZLA KULLANILMALI"

"Masuaku'da nabız sıfır. O rahatlığı, ayrıca çok öne gider. Orta keser, şutta atar, ofansı iyidir. Ben top tekniğini beğendim, sol ayağı tertemiz, sakinliği. Diğer bir yandan adada yalnız olan Weghorst vardı. Muleka uzakta, Ghezzal uzaktaydı. Ghezzal mesela beklenti altında kaldı ama tabii ben kaliteli oyuncuyum diyor, sen bana bırak köşeye bırakayım dedi. Weghorst çok yalnız kaldı. Çok koşuyor çok mücadele ediyor. Kolay değil o kadar. O da kaçırdı ama kredi çok yüksek tabii, yani iyi niyetli. Hiçbir şey diyemezsin. En önemli anda golde ne güzel asistini yaptı. Bence daha çok kullanılmalı. Gedson da kullanmalı onu duvar olarak. Ghezzal daha çok kullanmalı." 

"BU SİSTEMDE MULEKA'YA ÜZÜLÜYORUM"

"Ben Muleka'ya üzülüyorum bu sistemde. Kasımpaşa'da da kenar oynarken çok etkili değildi, hatta Umut Bozok'u kesip forvet oynattığında golleri daha çoktu Muleka'nın. Eğer çift forvete dönerse daha etkili olabileceğini, böyle kenarda oynarsa Cenk Tosun'a ve N'Koudou'ya ihtiyaç olabilir. N'Koudou yirmi dakika gözüküyor sonradan kayboluyor ama oyuna bir girdi, stadın atmosferi değilti. Son vuruş olsa zaten hep 11 oynayacak. Bir de çok sakatlanmasa. Üçlüyü düzelttik hani dörtlüye döndü geride ama ön tarafta da sanki çift forvete dönmesi gerekiyor gibi. Hani bir 4-4-2 oynasa sanki daha iyi oynayacak gibime geliyor. Ama bu sistemle de Josef geldiğinde çok daha iyi oynar diye düşünüyorum."

"CENK TOSUN'A O KARTI YAKIŞTIRAMADIM"

Ama mesela Cenk Tosun çok istekli arzulu gördüm. Gol attı sayılmadı ki doğru karar. VAR'dan gördük. Ama Cenk o ikinci sarı kartı görme, belki haftaya 11 oynayacaksın Bak Alanya deplasmanına gidiyor Beşiktaş. Yani Cenk'e bir onu yakıştıramadım ben. O ikinci sarı kart. O adrenalinle yapmıştır ama gerek. o Adanaların ne yapmıştır ama gerek yok. Bu ne kadar gerekeni vermediğinde, iyi oynamadığında bence büyük ihtimal 11'de başlayabilirdi."