İşte Ogün Şahinoğlu'nun açıklamaları:

"İlk yarısı uyutan, ikinci yarısında ise hareketlenip biraz büyük maç havasına giren bir oyun oldu. Özellikle son 20 dakika. Trabzonspor daha çok kazanmaya yakın taraf oldu. Her iki takım için de kaleciler ön plana çıktı, bir de savunmacılar.

Bir kere daha böyle oldu, Beşiktaş yine beş maçlık seri yakalayıp sonrasında Karagümrük, Sivas ve Antalyaspor’a kaybetmişti. Bazen böyle motivasyon düşüklüğü yaşanır. Beşiktaş büyük bir maç oynadı ve burada rakibinin içinde bulunduğu durum itibariyle favori gösteriliyordu. Bu durum oyuncuları rehavete sürüklemiş olabilir.

Burada Cenk ve Amir Hadziahmetovic’in yokluğunun Beşiktaş üzerinde ne kadar etkili olduğunu görmüş olduk.

Cenk'in yokluğunda Redmond o bölgede olduğu için merkezde sergilediği verimlilik ortadan kalktı. Özellikle rakibin orta alanında delici özelliğini Maxim yapamadı. Merkezden üretim gelmeyince kanatlara çekildi ve orada da Ghezzal beklenen seviyede değildi. Ghezzal ve Onur birlikteliği de beklenen seviyede değildi.

Sağ kanat çok aksadı, sol kanatta da Redmond görevini tam yapamadı, Masuaku elinden geleni yaptı. Cenk ve Hadziahmetovic'in yokluğu tüm bunları etkileyen etken oldu.

Bir de Beşiktaş'ın yedek kulübesinin de ne kadar güçlü olması gerektiğini anladık, Muleka ve N’Koudou oyuna girip etki gösteremedi.

Gedson’un durumu hep aynı, hep aynı… Şenol Güneş diyor ki; çok dinamik, harika tempo yapıyor, topu kendi alanımızda veya rakip sahada kazanma ve taşıma konusunda çok iyi bir futbolcu ama üçüncü bölgeye geldiğinde final paslarında sıkıntı yaşıyor, hücum bölgesinde yeterli katkısı yok.

Weghorst’un dönüşü haberleri ile ilgili ciddi bir şey yok. Şenol Güneş bunu ister mi? Pek ister diyemem çünkü devre arasında aldığı teklifle takımdan ayrılmış bir oyuncuydu. Bu tür risklere girmek istemez, sevmez belki gelecek sezonda yine böyle bir olay yaşanabilir. Şenol Güneş oyuncunun bu özelliklerine de bakıyor. Bir de orada Aboubakar var, Cenk var…