Mahmut Alpaslan şunları paylaştı:

Cenk Tosun Everton’da hep konuşuldu... 'Oynamıyor, sakatlığı var' dendi. Everton hiçbir zaman Cenk’i kapının önüne koymadı, sonuna kadar Cenk’in hep arkasında kaldılar.  

Cenk sakatlansa bile ondan sonra kadroya girdi, oynadı oynamadı... Ben şahsi olarak orada Cenk’ten çok farklı şeyler bekliyordum ama her yerin futbol iklimi çok farklı. Daha sonra tekrardan ülkeye döndü. Milli takımda, Beşiktaş’ta da iyi işler yapacağını biliyoruz.

Böyle topçular, ismi kim olursa olsun teknik direktör olarak dışarıya atamazsınız. Bunlar performans oyuncuları, takımınızın kurgusuyla birlikte iş yapan ve ferdi yetenekleriyle katkılarıyla size skor üreten oyuncular. Cenk gibi kaç tane oyuncumuz var santrafor Türk olarak bahsediyorum.

Türkiye’de oynayan santraforumuz yok yetiştiremiyoruz zaten Cenk’i de biz yetiştirmedik Almanya’dan geldi. Tabi burada kendisi de üstüne kattı ama Cenk vazgeçilecek bir oyuncu değil.

Hangi teknik direktör olursa olsun, her zaman sizin her platformda bunu sonradan da atsanız, önceden de atsanız sağa da atın, sola da atın, ikilinin arkasına atın; o ofansif durumda her zaman için size performans verir.