"Beşiktaş tur biletini ilk maçta cebine koydu" demek için biraz erken ama önemli bir avantajla İstanbul'a dönüyor. Göz ardı edemeyeceğimiz durum şu ki bu alınan skora rağmen umut veren bir futbol olmadı. Savunmada çok ciddi sorunlar yaşanıyor.

Beşiktaş'ın özellikle savunma bloğu ile orta alanı arasındaki inanılmaz boşluklar rakiplerin işine yarıyor. 
Stoperler ileriye çıktığında geriye dönmeleri zaman alıyor. Bu da kontrataktan rakiplerin önemli pozisyonlar bulmasına sebep oluyor.

Orta alanda oynayan defansif görünen oyunculara rağmen savunmada da maalesef sorunlar yaşanıyor. 

Takımın hala eksik bölgeleri var. Yönetimin, başta stoper olmak üzere bu eksikleri tamamlayacak nokta transferler yapması gerekiyor.

Lig uzun maraton, daha kaybedilen bir şey yok. Önemli olan büyük resmi görmek.
İlk maçta  3 puanı Karagümrük'e karşı 85'inci dakikada bulduğumuz golle zor da olsa almayı başardık.
İkinci maçta ise kendi evimizde Pendikspor gibi bir önceki hafta 5 gol yemiş toplama takıma karşı iki puan kaybettik. Zor maçlar bizi bekliyor. Şu ana kadar gidişat hiç iyi değil!


Bazı transferlerin  teknik heyetin görüşü ve talebi ile yapılmadığını düşünüyorum...

Şenol Hoca Pendik maçında hepsini sahaya sürdü, alın görün dercesine. Oyun düzeni o dakikadan sonra iyice bozuldu. Bu maçta da sonradan girenler faydalı oldu. Yapılmış olan transferler için  konuşmaya, yazmaya gerek yok henüz, uyum sağlamaları zaman alıyor. Ben faydalı olacaklarını düşünüyorum.

Türkiye’nin en formda teknik direktörü tartışmasız Şenol Güneş. Mevcut imkanları da en iyi şekilde kullandığını düşünüyorum. Beşiktaş’ın en büyük avantajı şu an için hocasıdır, kadrosu için de en iyi şartlarda üç takviye yapılmak zorunda…

Mevcut yönetim bu kadar transferde kemer sıktığı halde kulübün borcu ortada, artmaya devam ediyor.

Masis Kuyumcu / Duhuliye