Transfer sezonunun sona ermesine günler kala kiralık gönderileceği söylentileri de çıkan Onana için bir iddia da Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi ve Eski Başkan adayı Hürser Tekinoktay'dan geldi. Tekinoktay; Başkan Ahmet Nur Çebi ve transfer komitesinin Everton forması giyen Amadou Onana yerine yanlışlıkla, yine onun gibi Lens forması giyen Jean Onana'ya onay verdiğini, Beşiktaş'ın isim benzerliğinden dolayı yanlış Onana'yı transfer ettiğini ve konunun üzerini kapatmaya çalıştıklarını iddia etti.

Duhuliye.com, gündeme bomba gibi düşen bu iddianın ardından Onana transferinin en yetkili ismi, Beşiktaş eski sportif direktörü Ceyhun Kazancı'ya ulaştı. Onana'nın transfer sürecinde Beşiktaş'ta sportif direktörlük görevini sürdürmekte olan ve Onana transferinde önemli rol oynayan Kazancı,

"Bu iddialara karşı çok konuşulacak bir şey yok. Deli saçması! Hem oyuncuyu, hem de kulübü aşağılayan yaklaşımlar." ifadelerini kullanırken, Onana'nın Beşiktaş gündemine gelme süreciyle alakalı olarak "Onana'ya Burak Yılmaz'ın Fransa'dan tanıyorum diyerek referans olduğu da doğru değil. Hocanın istediği bir oyuncu profili vardı. Onana, scout ekibinin bu profil için önerdiği adaylardan biriydi, hocayla beraber seçildi ve transfer edildi." açıklamasını yaptı.

Duhuliye.com ÖZEL HABER