Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, Şenol Güneş iddiaları ve Valerien Ismael'in geleceği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı:

"YERLİ OLSA; BÖYLE OLMAZDI"

"Hocanın eleştirileri fazla rasyonel değil. Defansif olarak iyi gol pozisyonu üretme konusunda iyiyiz en çok pozisyona giren 2. takım. Fener maçında 70’ten sonra kontrol tamamen bizdeydi. Başakşehir maçında da aynı şekilde. İstanbulspor maçında baştan sona kötüydük. Eleştirilerden 'Ne çıkarırız'ı düşünüyor hoca. Hoca her maçta geriye dönüp analiz yapıyor. Eleştirlerden haberdar. Neyi geliştirebiliriz daha iyi olabiliriz diye çalışıyor. Kendisiyle ilgili çok anlam veremediğimiz eleştiriler var."

"ŞENOL GÜNEŞ HABERLERİ KASITLI"
"Şenol Güneş'i istemediğim yönündeki haberler kasıtlı yapılıyor. Bu tür haberler bize zarar veriyor. Bu tür haberler ısıtılıp ısıtılıp önümüze getiriliyor. "Teknik direktör seçimi konusunda kararı başkan verir, ben seçimi için alternatifler sunarım. Başkan Ahmet Nur Çebi, Şenol Güneş’i getirmek isteseydi bu görüşme olurdu. Yapılan bu yorumlar her şeyden önce başkana saygısızlık. Karar merci ben değilim"

YERLİ HOCA KREDİSİ...
"Ligimizde her zaman yabancı hocanın kredisinin düşük olduğunu, yerli hocanın kredisinin ise yüksek olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş özelindeyse kredi farkı fazla açıldı."