Fatih Doğan:

"Öncelikle transferlerin geç kalması doğal olarak psikolojiyi bozdu. Geçen sene Beşiktaş çok iyi bir ortam yakaladı Şenol Güneş ile devre arası transferleri isabet sağladı. Bunlar verimliydi, Şenol Güneş'in gelişiyle birlikte insanların umudu artmıştı.

Dört nokta transfer atışı ve bunun iki tanesinin kampa gitmesi, Beşiktaş'ta sezon öncesi şampiyonluk iddialarını daha da güçlendirecekti tabi süreç böyle işlemeyince, transferler geçikince ve bir anda gerilim arttı. Şenol Güneş özellikle kamp dönemine 2 oyuncunun 6 ve stoper bölgesine iki oyuncunun gelmesinin kendilerini çok daha güçlü kılacağını söylüyordu.

Ama bir türlü o görüşmeler, pazarlıklar sürmedi. Liyanco'da yaşanan sıkıntılar, Onana'nın geliş sürecindeki geçikmeler olunca kampta çok gerilim yaşandı. Ceyhun Kazancı ve Şenol Güneş arasında iletişimde ciddi sıkıntılar yaşandığı oraya çıktı sonrasında başkan ve teknik direktör arasında...

Şenol Güneş'in ve Ceyhun Kazancı'nın kendine göre haklı gerekçeleri var. Görüşmeleri yapan, projeyi yapan, transferleri yapmaya çalışan Ceyhun Kazancı fakat parayı ve onayı veren, rakamların ne olacağına dair standartları belirleyende Ahmet Nur Çebi...

Böyle olunca Ceyhun Kazancı da bu süreçte biraz  yıprandı, kum torbasına döndü adeta. Ceyhun Kazancı, Emre Kocadağ'ın kampa gittiği , sıcak görüntüle verdiği aslında ilk krizi ortadan kaldırmak amaçlıydı. Futbol şube sorumlusu Emre Kocadağ bunu başardı sonrasında Ahmet Nur Çebi'de kampa gitti ve o da başarılı oldu.

Ceyhun Kazancı kampta Ahmet Nur Çebi ile görüşmesinde "bu şekilde verimli olamıyorum, bu çalışma yapısıyla üretken olamıyorum, Beşiktaş'a bu anlamda faydam olmaz, bu iletişim kopukluğuyla bu işi götüremeyiz, ben istifamı istiyorum" dedi.

Ahmet Nur Çebi'de "şu an görevinin başında dur, yapılacak tamamlanacak birçok iş var, bu işleri transferleri bitir, sende Beşiktaşlısın sonra bakarız, değerlendiririz" dedi.

İstifanın sebebi kamp döneminde Ceyhun Kazancı ve Şenol Güneş arasındaki iletişimsizliğin yükselmesiydi."