Profesyonel futbol kariyeri boyunca Valencia, Beşiktaş; Olympique Lyon ve Aston Villa gibi ekiplerde oynayan Carew, bir süredir dolandırıcılık suçundan ötürü hakim karşısındaydı.

Oslo Bölge Mahkemesi'nde (Norveç) davası görülen John Carew'in cezası kesinleşti. Eski futbolcu 2 yıl süreyle hapis ve 45 bin Euro idari para cezasına çarptırıldı.

TEMİZ BİR BAŞLANGIÇ İÇİN ÇOK FIRSATI VARDI

Vergi kaçırdığı ve devlet otoritelerini dolandırdığı suçlamalarıyla gündeme gelen John Carew, ilk olarak 4 ay önce mahkemeye çıktı. Avukat Ragna Flaekoy Skjakodegard, emekli ismin gerekli düzenlemeleri yapması için gerekli vakte sahip olduğunu belirtti.


Skjakodegard, Norveç'teki basın mensuplarına yaptığı açıklamada: "Carew, vergide usulsüzlükle yargılanıyordu ve gerekli düzenlemeleri yapması için ihtiyaç duyduğu süreye sahipti. O düzenleme yapmamayı tercih etti" ifadelerini kullandı.

AVUKATINI SUÇLADI

Oslo Bölge Mahkemesi'nde davası görülen John Carew ise, bizzat avukatı tarafından dolandırıldığını iddia etti. Carew, futbolculuk döneminde mali işleriyle ilgilenen avukat Per A. Flod'un vergi ödemelerinden kaçındığını öne sürdü. 


Temmuz 2012'de West Ham United'da oynarken emekliye ayrılan John Carew'in açıklamaları şu şekilde:

"Ona körü körüne güvendim. Söylediklerinin doğruluğunu hiç sorgulamadım bile. Beni bir kukla gibi kullandı. Ona bu denli güvenmemin ihmalkarlık olduğunun farkındayım. Ama her ne yaptıysam güvendiğimdendi."