Ara transfer dönemini hareketsiz geçiren Siyah-Beyazlılar, stoper hattında temas halinde oldukları birçok isimden sonuç alamamıştı. Beşiktaş Camiası’nın tepkisini çeken bu durumu tersine çevirmek için Avrupa’da transfer döneminin sona ermesini bekleyen idareciler, atağa kalktı. Son olarak İngiltere Premier Lig ekibi Chelsea’nin yıldız oyuncusu için girişimlerde bulunan idareciler, ara transfer penceresinin kapanmasının ardından avantajlı hale geldi.

Santos'un raporu doğrultusunda... 

Kış transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen Beşiktaş, Portekizli hocası Fernando Santos'un raporu doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Siyah-Beyazlı ekip, transfer konusunda ince eleyip sık dokuyor ve bu kapsamda, Premier Lig ekibi Chelsea'nin Fransız stoperini kadrosuna katmak için büyük bir uğraş veriyor.

Beşiktaş avantajlı durumda! 

Siyah-Beyazlı yönetim, Fransız ekibi Le Havre’la anlaşan Malang Sarr’ın, transfer evraklarının yetişmemesi sonrasında tek alıcı olarak masada kaldı. Bu gelişmenin ardından Beşiktaşlı idareciler, kendi belirledikleri şartlarda bu transferi tamamlamayı amaçlıyor. Kartal; Premier Lig ekibi Chelsea'nin yıldızını transfer ederek stoper bölgesini güçlendirmeyi hedefliyor.

Savunmada çok yönlü

Senegal asıllı Fransız stoperin, bonservisiyle birlikte Beşiktaş’a kazandırılması bekleniyor. Sarr’ın piyasa değeri, 4 milyon Euro bandında bulunuyor. Chelsea’yle 2025 yılına kadar kontratı bulunan 25 yaşındaki futbolcu, çift ayağını kullanabilme özelliği bulunması sebebiyle hem sol hem de sağ stoperde görev yapabiliyor. 1,83’lük oyuncu, geçen sezon Monaco’da kiralık olarak forma giymişti.

Piyasa değeri 4 milyon Euro...

Beşiktaş'ın kadrosuna katmak istediği Chelsea'nin Fransız stoperinin güncel piyasa değeri 4 milyon Euro olarak dikkat çekiyor.