Paris Saint-Germain, kadrosunda bulunan ve aynı zamanda İtalya 21 Yaş Altı Milli Takımı oyuncusu Cher Ndour'u, oyuncuyla ilgilenen Brescia, Sampdoria, Como, Palermo ve Beşiktaş gibi kulüplere kiralık olarak gönderilmesine izin verdi.

19 yaşındaki oyuncu, Avrupa 19 Yaş Altı Şampiyonası'nı kazanan İtalya kadrosunda beş kez forma giyerek, 21 Yaş Altı takımına yükseldi.

Cher Ndour, 2020 yılında Atalanta Gençlik Akademisi’nden ayrılarak, Benfica'ya transfer oldu. Buradan 2023 yazında, Paris Saint-Germain’e bedelsiz olarak transferi gerçekleşti.

Ndour, Paris Saint-Germain’de yalnızca dört kez forma giydi. Geçen hafta oynanan Coupe de France'daki ilk maçında gol attı. Genç oyuncu formayı kapabilmek için her geçen gün performansını arttırıyor.

Footmercato ve La Gazzetta dello Sport'un haberine göre, Palermo'ya, Sampdoria, Modena ve doğduğu şehrin kulübü Brescia'nın da katılmasıyla, Serie B'de İtalya'ya dönmesi mümkün görünüyor.

Diğer alternatifler arasında ise Portekiz’den Moreirense ve Türkiye’nin dev kulülerinden Beşiktaş yer alıyor.

Paris Saint-Germain gelecekte büyük kozlarından biri olarak gördüğü Ndour'u elinde tutmak istediğinden, oyuncuyu bu takımlardan birine kiralık olarak gönderecek.

Duhuliye | Dış Basın