Kahramanmaraş Pazarcık merkezli ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketinde spor dünyası da ağır kayıplar verdi.

Hatay’da yıkılan Rönesans Rezidans’ın enkazı altında kaldığı belirtilen ve hâlâ haber alınamayan Atakaş Hataysporlu Christian Atsu’nun durumu, Türkiye’nin yanı sıra, doğduğu ülke Gana ve futbol kariyerini sürdürdüğü Portekiz, İngiltere, İspanya, Hollanda ve Suudi Arabistan’da da merak ediliyor...

Ses ve ısı alındı

Deprem felaketinde 11.güne girerken gözler gelecek mucizelerde... Hatayspor’dan birçok kişinin içerisinde bulunduğu Rönesans Rezidans’ta arama kurtarma çalışmaları hâlâ devam ediyor. Önceki gece ses ve ısı alınmasının ardından yoğunlaşan çalışmalarda enkaz altında kalan futbolcu Atsu ve sportif direktör Taner Savut’un dairelerine kadar ulaşılabildi. Ancak iki ismin de kendilerinden henüz haber alınabilmiş değil. Deprem anında binadan çıkmaya çalışırken enkazın farklı bir noktasında kalma ihtimali üzerinde durulan iki isim için de çalışmalar devam ediyor.

Menajerinden yardım çağrısı

Atsu ve Savut’un yakınları kurtarma ekiplerinden gelecek müjdeli haberi enkazın çevresinde beklerken her geçen saat umutlarında azalmasına neden oluyor. Atsu’nun menajeri Nana Scehere yaptığı yardım çağrısında kulübün çalışmaları hızlandırması gerektiğine dikkat çekmişti. 

Ailesi ve arkadaşları Hatay'da

Ganalı futbolcunun yakın arkadaşları ve aile üyeleri de Hatay’a geldi. Enkaz çalışmalarını yakından takip eden Atsu ailesi, gelecek olumlu bir haberi bekliyor.

Eski F.Bahçeli Ayew: Tarif edilecek kelime yok 

Sky Sports ile yaptığı röportajda duygularını aktaran Andre Ayew, Atsu'nun durumu nedeniyle çok üzgün olduğunu şu sözlerle dile getirmişti: "Çok üzgünüm, çok moralim bozuk. Bizim bu durum hakkında ne hissettiğimizi tarif edecek kelimeler yok. Şahsen, yakın olduğum biri olduğu için benim için çok zor."

Eski Ganalı yıldız Essien'den mesaj

Ganalı futbolcuyla ilgili Chelsea'de beraber top koşturduğu eski futbolcu Essien'den mesaj gelmişti Michael Essien, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Arkadaşım Christian Atsu'nun hayatta olduğunu umuyor ve dua ediyorum. Kalbim, başta bu trajedinin kurbanlarının aileleri olmak üzere tüm Türkiye ve Suriye halklarıyla birlikte" dedi.

Kaynak: Milliyet