Galatasaray, Alanyaspor'la 2-2 berabere kalırken maç sonunda hakem Ali Palabıyık'ın kararlarına isyan vardı.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, kendilerine savaş açıldığını ileri sürerken yönetici Erden Timur ise “Bu iş böyle giderse biz devam ettirmeyiz. Bu ligi bitirtmeyiz. Getirin yabancı hakemleri yönetsinler" ifadelerini kullanmıştı.

ALİ PALABIYIK'IN DA GÖREVİNE SON VERLMİŞTİ

Bu ifadeler sonrasında akıllara ise geçen sezon yaşananlar geldi. MHK, mart ayında Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık, Aldulkadir Bitigen, Fırat Aydınus, Bahattin Şimşek, Burak Şeker, Suat Arslanboğa, Hüseyin Göçek, Mert Güzenge, Tugay Kaan Numanoğlu, Alper Ulusoy, Halis Özkahya Süper Lig listesinden çıkarırken Özgür Yankaya sadece VAR hakemi olarak görev alacaktı.

Ancak bu karar sonrası yaşanan tartışmaların ardından Sabri Çelik göreve getirilmiş sonrasında liste dışı bırakılan hakem ve gözlemciler yeniden maçlara atanmıştı.

GALATASARAY KARARA İTİRAZ ETTİ, SONRASINDA ÇİÇEKLE KARŞILADI!

Hakemlerin görevine son verilmesini Beşiktaş desteklerken Galatasaray ve Başakşehir ise perde arkasında karşı çıkmıştı. Hatta lige geri dönen Fırat Aydınus'u Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ maç öncesi çiçeklerle karşılamıştı.

Tüm yaşananlar şimdi Ali Palabıyık'ın düdüğünü asmasını isteyen Galatasaray için "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirtti.

Duhuliye.com ÖZEL HABER