Beşiktaş ara transferde Vincent Aboubakar’ın ardından Amir Hadziahmetovic’i de resmen kadrosuna kattı. Arabam.com Konyaspor’dan transfer edilen 25 yaşındaki Bosna Hersekli orta saha oyuncusu 4,5 yıllık resmi sözleşmeye imza atarak, siyah-beyazlı takıma katıldı.

Konyaspor’da 7 yıl top koşturduktan sonra Beşiktaş’a gelen Hadziahmetovic çok mutlu olduğunu söyledi. Ülkesi Bosna’da geçirdiği çocukluk yıllarından itibaren Beşiktaş’ı desteklediğini aktaran başarılı futbolcu, siyah-beyazlı forma altında şampiyonluklar yaşamak, kupalar kaldırmak istediğini dile getirdi.

Hadziahmetovic, “Beşiktaş’tan ilk teklif geldiğinde çok duygulandım. Daha önce taraftarı olduğum kulüpten teklif almak beni hem çok sevindirdi hem de çok etkiledi. Farklı kulüplerden teklifler olmasına rağmen sabırla bekledim ve Beşiktaşlı olmak için gereken fedakarlığı da yaptım. Taraftarın sosyal medyadaki desteği de beni çok mutlu etti. Beşiktaş’a şampiyonluklar yaşamaya geldim. Her zaman çok çalışarak sahadaki olumlu performansımla bu sevgiye karşılık vermeye çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milliyet