Alp Pehlivan şu ifadeleri kullandı: 

Futbol içinde ön görülemeyen, halen gerçekleşmemiş, bu kadar uzun yıllardır dünyada bu oyun oynanıyor ama halen gerçekleşmemiş pozisyonlar oynuyoruz. Halen bilmediğimiz, gerçekleşecek bir pozisyon var, benzeri var ama aynısı yok. Futbol böyle oyun onun için çok seviyoruz.

Teknik direktörlerde, oyuncularda pozisyonlarına göre, karşısına gelecek rakibine göre bu maçları oynarlar, defalarca oynarlar kafalarında ama belki birçok düşündükleri gerçekleşir mutlaka bir veya birkaç tane sürprizle karşılaşırlar derbi içinde işte o da derbinin sonucunu meydana getirilmesinde en büyük etken olur.

Teknik direktör olarak düşünürsünüz ama bir an bakarsınız ki oyun sizi 9-11 oynamaya, 8-11 oynamaya, 11-10 oynamaya iter işte o psikolojik faktörler burada ön plana çıkıyor, o nedenle derbi tecrübesi diye bir şeye teknik direktör açısından, oyuncu açısından olduğuna inanıyorum.

'DEPLASMAN TARAFTARININ GELMESİNİ İSTERDİM'

Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi ben mesela deplesman taraftarının gelmesini çok isterdim çünkü bir derbinin tadı deplasman taraftarınında o statda olması, azınlık olsalarda takımlarına destek vermeleri, tribünlere başka bir renk katmaları. Bazen onların yaptıkları bir tezahürat rakip takımın uyuyan taraftarınıda uyandırabilir, bazen onların yaptığı tezahürat skor olarak geriye düşmüş, kötü bir başlangıç yapmış oyuncusunun toparlanıp derbiyi başka bir neticeye taşımasınada sebebiyet verebilir.

'BEŞİKTAŞ TARTIŞILAN BİR TEKNİK ADAMLA ÇALIŞIYOR'

Her derbi farklı ama bu sezonda çok farklı bir derbi bizi bekliyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın işte Beşiktaş iki sene öncesinin şampiyonu ama o kadrodan ne kadar oyuncu geldi devam ediyor o da tartışılır farklı bir teknik adamla çalışıyor. Fenerbahçe uzun yıllardır şampiyonluğa hasret, çok değişik bir kadro kurdu, çok geniş bir kadro kurdu, konforlu bir kadro kurdu ve başında daçok enteresan tabiki tecrübesi ile tanıdığı bildiği bir teknik adam ama yaptıklarıyla aldığı sonuçlar çok örtüşünce, yaptıklarının çok fazla sorgulanmadığı, sorgulanamıyor çünkü neticeyi alıyor. İyi oyun, güçlü oyun, kuvvetli oyun güzel skor…