Sevgili Hürser Tekinoktay bir twit attı, başkanın açıklamasına karşı, başkan dedi ki kimler istemedi ki Onana'yı biz aldık. Hürser Tekinoktay sizin bahsettiğiniz Onana o değil dedi, kimler almak istedi dediğinizde Onana'dan bahsediyorsanız o Everton'da oynayan Onana dedi.

İkisinin arasında fark var, size acaba hangisini gösterip hangisini sattılar diye biraz da ironi yaptı.

Çünkü başkanın o açıklaması alınan oyuncu bakımından biraz kaygı verici açıklama. Şimdi ben burada başkan bu sürecin içinde ne kadar var, ne kadar yok onu çok kestiremedim. 

Fakat şu var, burada çok büyük bir menajerlik oyunu var, çok büyük... Bakın Burak Yılmaz Lille'de oynarken iki Onana da orada idi. Burak Yılmaz hangi Onana'yı alacaklarını biliyor. Nasıl bir futbolcu olduğunu biliyor. 

Bu açıklamadan sonra Onana transfer ediliyor ve 4 milyon euro veriliyor. Fransız gazeteleri 5.3 milyon euro olarak yazdı. Türkiye'de ise 4 milyon olarak açıklanıyor. Kendisine de yıllık 2 buçuk milyon euro vermişler. Şimdi 4 yıllık anlaşma yaptı 10 milyon, 5.3 milyon da transfer toplamda 15.3 milyon euro 23 yaşında, kariyeri orta seviyenin altında bir oyuncuya verildi. 

Bu transfer değil, bu menajerin Beşiktaş üzerinden bir dizaynı. Bir tane menajer yok. Fransa'da ve Türkiye'de menajerler var. Hangi antrenörün menajerleri devrede, bunların hepsinin açıklanması gerekiyor. Ceyhun Kazancı, Hürser Tekinoktay açıklamasından sonra hemen açıklama yaptı böyle bir şey olamaz diye. Daha sonra ortada Burak Yılmaz ismi hiç geçmez iken Burak Yılmaz görüş bildirmedi dedi. Halbuki hiç kimse Burak Yılmaz ile ilgili bir şey konuşmadı. Yani kaygıdan dolayı çıkıp hemen Burak Yılmaz'ı savunmaya çalıştı. Arkasından Şenol Güneş Trabzonspor maçından sonra hemen Ege'yi oynattı, Onana'yı hiç kadroya almadı. Şenol Güneş de koruma pozisyonuna geçti.

Burada büyük bir sıkıntı var. 15.3 milyon euroluk bir sıkıntı var. Denetleme Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki Bey hemen çıkıp bu kadar büyük bir olay var ve hatta Ahmet Nur Çebi biliyorsa bize niye söylemedi? Bu hocanın işi değil size söylemesi, siz transfer ediyorsunuz. Sen başkansın senin görevin, o teknik direktör onun görevi, menajerlerle siz görüşüyorsunuz, o zaman sportif direktör var hepsi sizde, bunun altında da sizlerin imzası var. Böyle dışardan yardım alacak şey değil bu. Muhakkak suretle bu sürecin açıklanması lazım. Kim bu işin içinde, nasıl transfer edildi? Onana'yı kim seyretti? Kim referans verdi? Bu kadar parayı niye verdiler? Bunların kulüp tarafından açıklanması lazım...

Duhuliye.com