Beşiktaş kazansın kaybetsin, “hızlı hücum” anlayışına bayılıyorum. Hatta lider Galatasaray’ı katarak yazıyorum, “Bu ligde Beşiktaş kadar hızlı hücum eden” ikinci bir takım yok.Bu hücumların sonucu doğal olarak çok pozisyon yakalıyor, çok şut atıyor, fazla karambol yaratıyor ama atabileceğinin en azını atıyor. Bunu anlamak zor... Çünkü elinde Aboubakar gibi, Cenk Tosun gibi, hatta Redmond gibi son vuruşları iyi yapan oyuncular var.
Beşiktaş liderden çok gerilerde olabilir. Ancak oyun olarak keyif veriyor. Stada gittiğinizde, ekrandan maçı izlediğinizde tatmin oluyorsunuz, zamanı boşuna harcamıyorsunuz.
Anlaşılamayan şu; bu kadar etkili oynayan bir takım nasıl oluyor da, son 15-20 dakikada bu kadar baskı yiyor, bunalıyor, hatta beraberlikten kalecisinin mucize uzanışı kurtarıyor?Hani, “Ne ekersen onu biçersin” demişler ya, Beşiktaş tam tersini yapıyor: Çok ekiyor, az biçiyor.

Güneş haklı

Beşiktaş’ın hocası Şenol Güneş’in açıklamasına hak veriyorum. TFF‘nin Gaziantep ve Hatay’ın ligden çekilmesine onaylaması son derece doğru... Ancak bu takımların şimdiye kadar oynadığı maçlardaki puan durumunu kabul edip, bundan sonra oynayacakları maçlarda, rakiplerine üç puan verilecek olması son derece yanlış... Gaziantep ve Hatay deplasmanlarına daha önce gidip puan kaybeden takımların ne günahı var? O zaman adalet, eşitlik kavramı ve hakça bir yarış ciddi darbe alıyor. TFF, Şenol Hoca‘nın bu haklı çıkışına ne der acaba?

Yaralar sarılmadan ne bahar gelir, ne yaz... - BEŞİKTAŞ ÇARŞI GRUBU

Şansal BÜYÜKA / Milliyet