Metin Tekin;

Beşiktaş’ın 5’te 5 yapması çok önemli özellikle Kadıköy deplasmanındaki oyundan sonraki bu galibiyet ciddi bir ikincilik yarışına soktu Beşiktaş’ı.

Bu maç özelinde şunu söylemek gerekir ilk 30 dakika içinde istediği her şeyi yapan bir Giresunspor izledik. Fakat yapacağı her işi yaptı ama gücü yetmedi. Devre 2-1 bitti ortaya ciddi bir oyuncu gücü çıktı.

Giresunspor’un buradan puan ile çıkması çok zordu.

Ligin finaline giderken Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında ciddi bir ikincilik yarışı var.

Ali Ece;

Giresunspor maçındaki ilk 20 dakika Beşiktaş adına çok tatmin edici değildi.

Bu maçta derbi maçına göre ilk 20 dakika içinde Salih ve Hadziahmetovic çok pas hatası yaptı. Rakipte çok zorlamadı tipik Giresunspor, Kadıköy’deki Fenerbahçe’nin aksine oyunu daraltarak ve hızlı çıkarak oynadı. İlk 20 dakika planları çok iyi tuttu ama golü attıktan sonra Beşiktaş bünyesinde soğuk duş etkisi yarattı.

O soğuk duş etkisi Ghezzal’in oyun liderine dönüşmesine yol açtı, çok soğuk kanlı ve zeki bir oyuncu, top ile hareketleri, asistleri ne zaman yapacağı zekâsı çok iyi, kafasında hep iki çü opsiyon olan bir oyuncu.

Giresunspor Ghezzal ve Aboubakar’ın özel yetenekleri karşısında yenik düştü.

Aboubakar çok entresan birisi ilk 20 dakika sahada yok, ama sonrasında biriyle dalaşıp, sinirlenip coşuyor zaten golüde öyle geldi.

Enterasan bir şey ise Cenk sakatlanıp çıktıktan sonra Şenol Güneş yerine forvete oyuncu almadı. Kenarda sonlarda oyuna giren Muleka gibi daha ofansif orta saha Maxim gibi ama Gedson’u aldı.

Beşiktaş 4-3-3 daha iyi oynadı.