Nihat Kahveci şu ifadeleri kullandı;

Biz çok heyecanlanmadık, beklentilerimizin çok altında kaldı derbi. Ben şahsen bir futbolsever olarak beklentimin altında kaldı derbi. İki takım bu maça gelince bize çok şey vaat ettirdiler ama bu maç 0-0 biter deselerdi hayır derdim. 6 haftada 20 gol atmış Fenerbahçe diğer tarafta 16 gol atmış Beşiktaş.

Golde yemişler, Fenerbahçe daha az gol yemiş ve maç 0-0 berabere bitti. Fenerbahçe ilk yarı daha iyi oynadı, ikinci yarı özellikle değişikliklerden sonra bir Ghezzal faktöründen dolayıda Beşiktaş’ın çehresi değişti. Önde top tutmaya başladı. Ghezzal’ın kestiği toplar sonra Rosier’in artık bir çıkıyam atağı, bende bir orta keseyim deyip Weghorst’un vurduğu kafa direği yaladı. İkinci yarı Beşiktaş daha iyi oynadı.

Normali ters olmalıydı Jesus’un oyuna dokunuşlarıyla Fenerbahçe ikinci yarıda hem fizik olarak Beşiktaş’a karşı daha iyi oynamasını beklerdim ama bu iş bugün öyle olmadı. Beşiktaş’ta oyuna giren oyuncuların Tayfur’un iki tane kafa vurması, Ghezzal’ın oyuna değişikliği, Cenk Tosun öyle ya da böyle tehdittir.

Beşiktaş’ın değişiklikleriyle ikinci yarıda daha iyi oynayan Beşiktaş’tı. İlk onbirlerine bir şey demem ama oyuncu değişiklikleri yapmış olduğu dakikalarda iki hocada geç kaldı derim. Jesus’da geç kaldı, Valerien İsmael’de…