İşte ikilinin açıklamaları:

Önder Özen: "Beşiktaş'ın Salih, Gedson, Hadziahmetovic orta sahasıyla başlayacağını düşünüyorum, Maxim'i bekletecektir. Fenerbahçe ikili orta sahayla oynarsa orta sahayı kaybetmeleri mümkün, daha önce böyle sıkıntılar yaşadı. En belirgin örnek de Galatasaray maçı, sayısal eksiklik yaşadı Fenerbahçe. Beşiktaş bunu gözetebilir. 

Kanatlarda Ferdi - Osayi ikilisi Fenerbahçe için çok daha iyi olur. Doğru sağ bek - sol bek istihdamı bu. Fenerbahçe'nin oyun anahtarı tempoydu, tiki takası yoktu, anahtar paslarla ortadan çıkıp saldırgan futbol oynuyordu, tempoydu farkı. Ben de diyorum ki, tempodan feragat etmeyin.

Çok iyi futbol, çok karşılıklı bir maç bekliyorum. İki tane çok asılan ekip bekliyorum. İki tane galibiyete oynayan ekip bekliyorum. Çekingen bir futbol beklemiyorum iki taraftan da. Maçın başında Beşiktaş deplasman mantığıyla, Fenerbahçe'ni orijinal temposu düşene kadar, başlangıç hızı kesilene kadar biraz çekingen kalabilir. Ben Beşiktaş'ın da çok agresif, saldırgan futbol oynayacağını düşünüyorum. Fenerbahçe zaten evde, mecbur. İyi futbol bekliyorum. O başlangıçta Fenerbahçe tempo yapamazsa Beşiktaş'a da şans verebilir o 15 dakika. Karşılıklı ve yüksek skora çıkabilir.

Beşiktaş'ın sağı, Fenerbahçe'nin solu belirleyici olacaktır. Beşiktaş'ta sağ kanatta hücum karakteri ofansif bek, Ghezzal de ligin en değerli oyun kurucusu. Fenerbahçe'de Rossi'nin kıpırtısı var, Ferdi de çok önemli hücum gücü. O kanatta dört tane hücumcu var, orada duvar örülmez. Oyun bu kanatta dönebilir. İkiye iki oyunları olacak, teke tek kalınacak anlar da olacak. Onur gelecek, Rossi kovalamak dışında kalacak. Belki Ghezzal içeri, Onur dışarı gelecek. Tersi, soldan Ferdi kopacak gidecek, Rossi içeri, Ferdi kenarda, Ghezzal'den defansif destek isteyecekler, burada çok acayip filmler dönebilir. Diğer kanatta Osayi büyük dinamizm. Cenk çift yönlü bir oyuncu, savuma görevi yapıyor ama o zaman da hücum yönü çok düşüyor."

Metin Tekin: "Cenk bir taktik disiplin içinde kullandığınız zaman çok verim alabileceğiniz bir oyuncu değil. Çok çelişkili gibi ama savunma katkısı istediğiniz zaman önde verim alabileceğiniz bir oyuncu değil. Mesafeyi çok çabuk katetmez, kendi kulvarında çok etkili olmaz. İçeri sokamadığınız sürece Cenk'i kullanımınız çok tartışılır. O yüzden ben sağ kanatta fark yaratacağını düşünüyorum. Göreceğiz diyelim ama ben çok keyifli bir maç bekliyorum. 

"Çok net beraberlik diyorum, iki takıma da yaramayacak bir sonuçtan bahsediyorum."

Önder Özen: "Ben de sadece berabere bitmez diyorum. Fenerbahçe'yi ev sahibi avantajıyla daha yakın görüyorum ama Beşiktaş galibiyeti de mümkün görünüyor. Pek beraberlik beklemiyorum, olursa gollü beraberlik olabilir. 0-0 bitme şansı yok bu maçın."

Metin Tekin: "Cenk, Aboubakar, Ghezzal üçlüsü çok olmuş, oturmuş bir üçlü. Salih, Gedson, Hadziahmetovic de öyle, kolay olmayacak Fenerbahçe için. "

Duhuliye.com