Turgay Demir şu ifadeleri kullandı: 

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in gelmesi ardından bazı taşların yeri oynayacak, bazı oyuncularla yollar ayrılacak.

Bunlar şimdi olacak şeyler değil, ne zaman olacak? Dünya Kupası arasında yapılacak kampta Şenol Güneş takıma son şeklini verecek, aynı zamanda devre arasında yapılacak transferlerde orada belli olacak.

Şenol Güneş, takımı kitap gibi okur bakar ve şu fazla veya eksik diyerek, bu eksikleri isim olarak söylemez bölge olarak tanımlar ve istediği oyuncu profilini anlatır.

Yönetim ise şu an büyük bir sponsorluk anlaşması peşinde aylardır uğraşıyorlar malum stadın sözleşmesi bitiyor yıl sonunda oraya muhtemelen katar menşeili bir havayolu şirketi olacak ve beklenen para 250 milyon dolar civarında tabi rakamlar bu seviyeleri bulur veya bulmaz bilemem ama ben bu anlaşmanın devre arasına yetişeceğini ve Beşiktaş’ın çok büyük bir sürpriz yapacağını düşünüyorum o transferde. Çok özlenen oyuncuyu, başka türlü nasıl gelir denilen bir oyuncuyu Şenol Güneş kadrosunda görebiliriz.

Dünyanın en güzel yerindeki mevcut stadda beş yıl süre ile veya on yıl süre ile reklamınızın olacak olması çok önemli bir şey yani oradan büyük bir beklenti var.
Yöneticiler bu rakamlara yakın rakamlarda anlaşma yapılacağını söylüyorlar o zaman Beşiktaş’ın devre arasında çok daha iyi bir kadrosu olacaktır.