Maç öncesi plaket takdimi için Sayın Hasan Arat Başkan'ın, Sayın  Serdal Adalı'yı da sahaya çıkarması çok şık ve Beşiktaş ruhuna yakışır hareketti. Özlediğimiz şeylerden biri de buydu..

Beşiktaş'ın eski başkanı katıldığı bir programda %99 şampiyon olacağız demişti. Maalesef  Lige %99 erken havlu attık. Eski yönetim eserinizle gurur duyun. Öyle hatalı bir kadro kurmuşlar ki Rıza Çalımbay yerine dünyanın en iyi hocasını getir, ondan beklenen bundan iyi olamazdı.  

Kötü bir gidiş vardı. Rıza hoca ile de devam ediyor. Bu gidişe  "dur" demek lazımdı. Bu maç da tam o maçtı.
Maçın başlamasıyla beraber bir şey çok net belli oldu. Fenerbahçeli oyuncular Beşiktaş’ın oyun kuran ayaklarını, savunma da dahil olmak üzere baskı altına almaya çalıştı. Bunu da başardı. Beşiktaşlı oyuncularda motivasyon, coşku ve kazanma arzusu  ciddi şekilde erozyona uğramış vaziyette. Asıl şaşırtıcı olan skordan fazla takım olarak bu skoru kabullenmişlikti.
 
Artık büyük resim yavaş yavaş ortaya çıkmaya  başladı. Bu transferleri kim yaptı ise futbol bilgisinden şüphe ederim..

Beşiktaş'ın  özellikle savunma bloğu ile orta alan arasındaki inanılmaz boşluklar Fenerbahçe'nin işine yaradı. 

Orta alanda oynayan oyuncular orta alanın kontrolünü eline geçiremedi, ikinci topları kaptırıp savunmada sorunlar yaşadı.

Sonuç ne olursa olsun, böyle bir oyun Beşiktaş'a yakışmadı.
Rakibini şaşırtacak aksiyonları yeterli sayıda gerçekleştiremedik. 

Oyuncular arasındaki bağlar kopmuş vaziyette .
Beşiktaş taraftarı takımın savaşmasını, ayağa kalkmasını bekliyor. Ama kaç maçtır gerilim filmi gibi maç izliyor .

Yeni yönetime önerim şu Mert, Alex, Gedson, Cenk kalmalı, diğer oyuncular ile vedalaşmak gerekiyor.

Başkanın devre arası çok sağlam temizlik yapması lazım, oyuncuların umrunda değil Beşiktaş. Resmen kafalarından  silmişler. Rakip oyuncuyla mücadele yok. Beşiktaş tarihinde böyle kötü bir oyuncu topluluğu görmemiştir. 

Şu transferler yapılırken defalarca yazdım yapmayın  etmeyin diye ama kafasını kuma gömenler oralı olmadı, gelinen nokta bu oldu.
Onur, Tayfur, Bahtiyar ve Onana için toplamda ödenen bonservis 12 milyon avro.. Eski yönetim para saçmadık diyor. Bir futbolcuya 10 milyon bonservis vermeyeyim diye 10 milyona 4 tane vasat alınca kâr etmiyorsun. İşte bu yüzden futbol iş adamlarına değil, sayın Hasan Arat'ın yaptığı gibi Samet gibi, Feyyaz gibilerine teslim edilmeli.

Masis Kuyumcu / Duhuliye