Müslüm Gülhan;
Beşiktaş adına Avrupa süreci, Galatasaray adına da şampiyonluk için önemli bir karşılaşma idi. Son haftalara yaklaşılırken kritik bir döneme girilirken Fenerbahçe o kritik dönem içinden çıkarken Galatasaray o süreç içine girdi.

Beşiktaş derbi maçında çok özel bir şey ortaya çıkardı o da Galatasaray takımının nasıl yenileceğini gösterdi. Galatasaray’ın dört kilit oyuncusu Rashica, Boey, Kerem ile bütünleştiği zaman topu kullanma, pas yüzdesi, gol oranına baktığımızda farklı boyuta geliyordu. Aynı oranda Beşiktaş’ı değerlendirdiğimizde sayısal olarak düşük oranda kalıyordu.

Beşiktaş’ın elinde kalan tek argüman savunmasını çok iyi organize etmekti. Birebir temaslı savunma. Karagümrük’te aynısını yaptı. Set alan savunması yapıyordu. Ama burada set alan savunmasından ziyade o alana sadakatlle birlikte temaslı birebir savunma çok fazla oldu. Torreira dışında buna tepki veren çok olmadı, olamadı. Bir pozisyon yakaladılar ve onda da golü attılar. Icardi’ye has bir gol oldu.

Onnik Aziyan;
Çok sert ve mermi gibi vurdu. Topu kaleci bile görmedi ki Mert, düşmeyen bir kalecidir.

Müslüm Gülhan;
O pozisyondan sonra baktığımız zaman Beşiktaş’ın ne pozisyonu yok. İlkyarı için baktığımızda.

Onnik Azinyan;

Kör döğüşü gibi çok faullü gitti maç.

Müslüm Gülhan;
Çünkü Beşiktaş’ın bir şekilde Galatasaray’ı durdurması gerekiyordu. Pas arasını iyi yaptılar. Torreira stoperlerden aldığı topları o ikiliye geçiremedi. 

Onnik Aziyan;
Gedson farkı vardı hocam. Gedson tam 60 kere top ile buluşmuş, bu bir mucize. 32 ikili mücadelenin 23’nü kazanmış. Belirli bir karakter koymuş. 8’de 8 top kazanmış…

Müslüm Gülhan;
 İki 8 bir 6 gibi oynadı Beşiktaş. Salih ile Fernandes’i ikili koydu, arkalarında ise Hadziahmetovic. Oliveira ve Torreira’nın geçişlerini engelleyen Fernandes ve Salih oldu.

Onnik Azinyan;
Galatasaray’ın Adekugbe ile başlamasınıda bir zaaf olarak söyleyebilir miyiz?

Müslüm Gülhan;
Tabiki! Büyük zaaf… Bu da Beşiktaş’ın avantajı oldu. Beşiktaş arka bölgesine pozisyon vermedi. Burada Saiss’e parantez açmak lazım. Bu kadar kaliteli bir oyuncu, üst düzey performans sergiliyor. 

Onnik Azinyan;
Saiss – Colley Nelson- Abdülkerim diye sorsam

Müslüm Gülhan;
Colley ile Saiss çok farklı Colley yanına Saiss’i koyduğun zaman fark ediyor.