Fırat Günayer şu ifadeleri kullandı:

Geçen hafta itibariyle Beşiktaş'ta aksiyon yaşandı ve Brockhorst geldi, Friedel geldi o yüzden de benim plansızlık eleştirilerim artık bugün itibariyle durmuş vaziyette. O yüzden ben artık Beşiktaş'ta ne olacağını izlemeye başlayacağım. 

Sayın başkan Arat'ın bir planı var ve o plan şu an işliyor o plana göre yaşananları görüp ona göre konuşacağız.

Friedel Promos Espor menajerli şirketi yetkililerinden bir tanesi Ameika MS, Güney Amerika ve İspanya pazarında oldukça aktif bir menajerlik şirketi burası ve çok ciddi bağlantıları var. Bu kadar ciddi bağlantılara Beşiktaş'ın neden ihtiyacı var çünkü satış yapmak istiyor. Beşiktaş'ın yabancı oyuncu kalabalığından kurtulması lazım. 

Beşiktaş Colley ile büyük ihtimalle vedalaşacak ve Colley'e Arap Yarımadasından teklifler olduğu konuşuluyor. 3-4 milyon euroluk Colley'e teklif yapılacak gibi gözüküyor ve büyük ihtimalle para kazandırarak gidecek gibi görünüyor. 

Beşiktaş'ın böyle oyunculardan para kazanarak çıkması neredeyse transfer kadar önemli.

Chamberlaine ile ilgili gelişmeler var. Samet Aybaba'nın bu konuda görüştüğü 2-3 tane kulüp var. Oyuncunun maaşını oyuncuyu alacak kulübe ödeterek elinden çıkartmaya çalışıyor Beşiktaş ve bir yıllık maaştan kurtulmak istiyor. Chamberlaine'den ekstra para kazanma söz konusu değil. 

Montero'da Beşiktaş'ta uzun yıllardır olan bir oyuncu. Montero kendi kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçirdi. Portekiz liginde 34 maça çıktı hemen hemen maçların büyük çoğunluğunda ilk onbirde idi ve bu sebebden dolayı sanki Portekiz'den talibi çıkacak gibi. Montero büyük ihtimalle artık kiralık değil transfer olarak gidecek gibi. TFF seçiminden sonra yabancı sınırı kalkarsa Montero kalabilir ama şu anda gidecekler listesinde.

Hasic'de uzun yıllar ardından iyi bir sezon geçirdi ve kendi ülkesinde beğenilen oyuncular arasında ve Beşiktaş büyük ihtimalle Hasic'in ülkesine transferini gerçekleştirebilir. 

Beşiktaş bu oyunculardan çokta olmasa da para kazanabilir.