A Milli Takımımız’ın EURO 2024 öncesi iki sınavı birbirinden siyahla beyaz kadar ayrı değerlendirilmeli. Macaristan maçında elle tutulur donelere sahiptik ve bunun üzerine gidip gelişebilirdik.

Santrforsuz oyun denemelerinde Semih’in rolünün belirginleşmesini sağlamayı konuşabilir, sol beke Ferdi geldiğinde Kenan Yıldız’ı ceza sahasına daha çok sokma gibi futbol üzerine kafa yorabilirdik. Ama Avusturya maçı bir hazırlıktan öte hezimete dönüştü. Montella’nın, Cenk Özkaçar’ı sol bek kullanma ısrarı ve Kenan’ı santrfora çekme çabasını bile konuşamaz duruma geldik.

Çünkü Avusturya karşısında gerçek bir hezimet provası yaptık. Montella’nın dediği gibi tek sorunumuz gol mü? Elbette hayır. Öncelikli sorunumuz; oyunun geriden kurulumu, Hakan Çalhanoğlu’nun regista rolündeki yardımcısının kim olacağı, sonrasında santrforsuz oyunda forvetlerin bitiricilik meziyetleri. Semih Kılıçsoy’u acilen A Milli Takım kadrosuna dahil etme, kalede Mert Günok’a gitme, stoper tandemi için Çağlar ile Abdülkerim’i ilk sıraya yazma, Cenk Özkaçar’ı sol bek rotasyonundan çıkarma EURO 2024 için en öncelikli çözüm yolları olarak görünüyor.

Serkan Akcan | Fanatik