Turgay Demir şunları söyledi: 

Cristiano Ronaldo benim 18 yaşında ilk Portekiz-Türkiye maçında izlediğim Quaresma ile beraber o günden beride hayran olduğum sadece sahadaki oyununa değil karakterine, yardımseverliğine, insanlığına bir iki Portekiz maçı olmuştu maç sonrası bizim futbolcularımız önümüzde on saniye durmazken, karşımıza gelip Türk medyasıyla, kendi medyasına yarım saat ayırdıktan sonra hiç yorulmadan, sıkılmadan her an gidecekmiş gibi konuşarakta değil karşımızda buyrun arkadaşlar bana istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz diyerek duran harika bir insan.

Dünya yıldızı, Messi ile onu kıyaslayanlar futbolunu kıyaslayabilirler Messi Allah vergisi bir yetenek, Ronaldo çalışmanın ürünüdür. Maradona dünyanın en büyük yeteneğidir, Ronaldo’da bana göre en büyük yıldızıdır. 

Şimdi Ronaldo, “kurt kocayınca itlerin maskarası olur” derler şakamıdır nedir bilmiyorum Portekiz antremanında Ronaldo’ya yapılan hareketler var eğer bunlar kurgu değil ise biraz dışlanmışlık gördüm.

Şimdi böyle bir futbolcunun Beşiktaş’a gelme, gelebilme ihtimalini bile ben gözyaşlarıyla karşılarım. Yıllar önce Demirören AVM’nin açılışına geldiğinde Quaresma’nın kendisine anlattıklarıyla Beşiktaş’ı ne kadar beğendiğini ve günün birinde neden Beşiktaş olmasın dediğini biz kulaklarımızla duyduk. 

Şimdi ne Beşiktaş’ın başkanı ne yöneticisi kalkıp gidip Ronaldo bize gelirmisin? Demedi böyle bir haber bekleyenler beklemesin, Quaresma şu an Beşiktaş’a gelmek için futboldan kazandığının yarısını verir ve arayada çok adam koyarak niyetini belli etti.

Dün ilk defa bir şey duydum Quaresma şunu demiş “ben gelirsem, Ronaldo’da getiririm”….