-Beşiktaş devre arası yaptığı 5 transferinden de faydalanarak üst üste 2. galibiyetini aldı. Bu farkı Güneş mi, kadro mu yaratıyor?

"DAHA İYİ BİR BEŞİKTAŞ İZLEYECEĞİZ"
GÜNTEKİN ONAY: Beşiktaş alternatifli ve zengin bir kadroya sahip. Fizik olarak güçlü bir Vincent Aboubakar’ı durdurmak çok zor. Rachid Ghezzal ve Maxim’in de katılmasıyla çok daha yüksek bir kaliteye ulaşacaklar. Takım boyu ve tempo konusunda sorunlar yaşadıkları da ortada. Bundan sonraki haftalarda daha güçlü bir Beşiktaş izleyeceğimizi düşünüyorum.


"LİGİN ZİRVESİ ARTIK ZOR"
MEHMET ARSLAN: Bazı teknik direktörlerin elinden sahiden sihirli değnek oluyor. Şenol Güneş de böyle hocalardan biri. Takıma katıldığından bu yana bazı oyuncuların performansı çok yükseldi; Cenk Tosun ve Mert Günok gibi. Güneş, benzer dokunuşları Burak Yılmaz’da yapmıştı. Bunu tüm takıma yayabilmesi hele hele ligin yarısından fazlasını geride bırakmışken çok zor. İşin özeti şu; Beşiktaş için ligin zirvesi artık çok zor. Dolayısıyla hedef iyi bir sıralama ve gelecek sezon olmalı.

"40 YILLIK BEŞİKTAŞLI GİBİ OYNUYORLAR"
UĞUR MELEKE: Siyah beyazlılar öyle iyi beş transfer yaptılar ki, dördü direkt ilk 11’e girdi ve 40 yıllık Beşiktaşlı gibi oynuyorlar. Beşincisi Maxim’in de onlara eklenmesi muhtemel. Özellikle ikinci-üçüncü bölge bağlantısında sorunlar yaşayan takımın bu problemini Amir ve Aboubakar takviyeleri büyük ölçüde çözmüş görünüyorlar. Ghezzal’in de bu hafta adeta altıncı transfer gibi katılacağı düşünülürse, Beşiktaş artık yepyeni ve heyecan verici bir kadroya sahip bence.

"BASKI ALTINDA OYNAMAMANIN SONUCU"
FIRAT AYDINUS: Beş yeni transferden Amir Hadziahmetovic, Omar Colley, Onur ve Aboubakar ilk 11’de yer bulurken, N’Koudou ve Dele Alli gibi oyuncular Şenol Güneş tarafından gözden çıkarıldı. Ghezzal ise tam bir muamma. Beşiktaş her ne kadar son iki hafta kazanmış olsa da özellikle Başakşehir maçında 10 kişi kalmış rakibine karşı oyun olarak taraftarını tatmin etmedi. Türkiye Kupası’ndan elenen ve Süper Lig’de şampiyonluk hedefinden uzaklaşan Beşiktaş’ın son iki galibiyetinde, Aboubakar başta olmak üzere yeni transferlerin kendini gösterme arzusu ile stressiz ve baskı altında olmamak önemli etken oldu.