Beşiktaş’ın dizilişi ne kadar doğru olursa olsun, kadrosunda kaliteli oyuncu sayısı eksik, az sayıdaki kaliteli oyuncunun da form durumu düşük olunca kötü oyun kaçınılmaz oldu. Özellikle Muleka ve ısınırken sakatlanan Ghezzal’ın yerine oynayan Dele Alli o kadar kötü oynadılar ki Beşiktaş zaten topu zor geçirdiği rakip sahada o topla iş yapacak oyuncuyu da mumla aradı. Girdiği 1-2 pozisyon da Muleka tarafından heba edildi.

İlk yarının Beşiktaş için bu sıkıntıları, çok sayıda eksiği olan Antalyaspor için avantaj olsa da onların da değerlendirebilecek bir görüntüsü olmayınca kısır, temposuz ilk yarı golsüz bitti. Maçın 2. yarısı futbol adına daha da kötüye gitti. Özellikle bana göre şampiyonluk şansı neredeyse hiç olmayan Beşiktaş’ın stresten uzak, sadece iyi futbola odaklanması gerekirken oynadığı oyun büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Gol mucizelere kaldı

Antalyaspor bu kadar eksikle geldiği Beşiktaş’ın görüntüsünden memnun olunca maç her geçen dakika gol özellikle de akan oyunda tesadüflere kaldı. Birkaç cılız denemeden de sonuç çıkmadı. Maçın sonlarına doğru bu oyun için gol mucize gibiydi ve Cenk Tosun aldığı penaltı ile bunu gerçekleştirdi ancak golü yapamayınca son şans da harcanmış oldu. Gecenin sonunda futbol adına konuşacak olumlu bir şey çıkmasa da Beşiktaş taraftarının gösterdiği dayanışma örneği ülkemizin birlik ve bütünlüğü için güzel bir akşam geçirmemize yetti.

Erman ÖZGÜR / Fanatik