Süper Lig'e Dünya Kupası arasına 8. sırada giren Beşiktaş'ta futbol kadar, amatör branşlardaki başarısızlıklar da dikkat çekiyor.

Beşiktaş'ta bu sezonun hayal kırıklıkları arasında belki de ilk sırada basketbol şubesi geliyor. Beşiktaş Emlakjet Basketbol takımı, oynadığı 11 maçta aldığı 2 galibiyet ve 9 yenilgi ile 16 takımlı ligde 15. sırada bulunuyor.

Beşiktaş son olarak, basketbol liginin 11. haftasında Aliağa Petkimspor'a 97-83'lük skorla mağlup oldu.

Beşiktaş basketbolda üst üste alınan kötü sonuçların ardından başantrenör Ahmet Kandemir, eleştirilerin odağı oldu. Beşiktaşlı taraftarlar üst üste gelen başarısız sonuçlar sebebiyle Kandemir'i istifaya bir süredir davet ediyor.

Daha önce yönetime istifasını verdiği iddia edilen Kandemir'in istifasının kabul edilmediği iddia edilmişti. Buna rağmen düzelmeyen saha sonuçları, Beşiktaş'ı yol ayrımına getireceğe benziyor.

Kandemir'in Aliağa Petkim maçından sonra yönetimle tekrar bir araya gelerek istifa talebini yinelediği, bu talebinin yönetim tarafından bu defa geri çevrilmeyeceği ve yolların ayrılacağı öne sürüldü. Kandemir'in başantrenörlük görevinden istifasının ardından, genel koordinatörlük görevine devam edip etmeyeceği ise yapılacak toplantıda belli olacak.

Kandemir'in istifasını bu kez kabul eytmeyi düşünen Beşiktaş yönetiminin, başantrenörlük için kariyerli bir yabancı düşündüğü, edindiğimiz bilgiler arasında.

Duhuliye.com