Serkan Akkoyun katıldığı programda Beşiktaş gündemini değerlendirdi


Serkan Akkoyun şu ifadeleri kullandı: 

Beşiktaş’ın orta saha oyun kurma problemi devam ediyor. Transfer yapılmadığı sürecede devam edecek. Weghorst’un ayrılması gerçekleştiğinde bununla birleşince üretkenlik ve gol atma sorunda doğacak.

Beşiktaş’ın orta sahasında hücum üretecek oyuncu yok.

Ghezzal olmadığı zaman Beşiktaş’ın hücum üretecek oyuncusu yok.

Hücum yapabiliyor ama hücumda üreten oyuncusu yok.

İki bekini de ileri çıkarınca rakip merkezde, Eysseric, Tırpan ve Aytaç ile kapanınca arkaya sızma gerçekleşemedi.

Arkaya sızma gerçekleşemeyince, bekleri ileriye çıkarmanın hiçbir anlamı olmadı.

Merkezdeki üretkenlik Beşiktaş’ın canını çok sıkacak, başını çok ağrıtacak ve oraya Beşiktaş’a orta sahada Gedson yanına bir 10 numara olur, Dele Alli gider iyi bir yabancı transfer olur, kenarda bir oyun kurucu olur Ghezzal tarzı.

Ghezzal standartında bir oyuncu mesela şunu söyleyebilirim Weghorst M.United’a gidiyor, gider derim ki siz bizim en iyi oyuncumuzu alıyorsunuz o zaman sizde elinizde şu an kullanmadığınız Facundo Pellistri var onu bize verin, bunu zaten kiralayacaksınız Pellistiri Urugual milli takımında oynayan çok yetenekli bir isim.

Pellistri Beşiktaş’ın hücumda üretkenlik sorununa çözüm olabilir.

Beşiktaş birde tempo sorunu yaşıyor, topla tempo sorunu var, bunun üzerinie Şenol Güneş 60. Dakikada Cenk’i çıkarıp, Atiba’yı oyuna sokuyor. Bu iflasın ilanıdır. Demir Ege Tıknaz atletik dünyanın en tutucu spor yayınlarındandır bu çocuk için özel yayın hazırlamış, neden bu çocuk oynamıyor? 

Beşiktaş orta sahası çok iyi, üstündür arada Atiba oynar ama bu durumda Cenk çıkıp Atiba giriyorsa olmaz ama Cenk çıkıp Berkay girer…

Bu durumda kimse Atiba’yı ikna edemez.