Dele , Kuzey Londra'dan Goodison Park'a geçişinin formda ve önemli bir yükselişe ilham vermemesinin ardından,  takımı  sezonluk bir kiralama ile Beşiktaş'a gitti .

Everton'ın eski yıldızının 13 maçta sadece iki gol attığı Beşiktaş'ta işler pek de iyiye gitmedi. Başlangıçta Valerin İsmail tarafından getirilen oyunucunun şu anki patronu Güneş, Dele'ye pek sıcak bakmıyor ve onunla sadece dört kez oynadı.

Türkiye'deki son raporlar, Dele'nin Güneş altında şansının tükendiğini ve bu nedenle kulüpte tekrar oynama ihtimalinin düşük olduğunu iddia ediyor. Sonuç olarak, Everton'ın sözleşme bitmeden 26 yaşındaki oyuncuyu geri çağırıp çağırmayacağına dair spekülasyonlar başladı.

Sean Dyche geçtiğimiz günlerde Goodison Park'ta dizginleri eline aldı ve Dele'in durumu hakkında yorum yaptı, hatta Everton'ın orta saha oyuncusunu beklenenden daha önce Merseyside'a geri getirebileceğini kabul etti.

Dyche, "Uluslararası tatile kadar bekleyeceğim, çünkü haberler onun Beşiktaş'ta yer almayacağını gösteriyor," dedi.

"Artık yaz aylarında, hepimiz tekrar bir araya geldiğimizde, bekleyip görmemiz ve bir şeyler değerlendirmemiz gerekecek. Çünkü Beşiktaş'ta sezon sonuna kadar sözleşmesi olduğundan oldukça eminim, bu yüzden o tercihi seçeceğiz." 

Josh O'brian/Mirror