İşte Tanrıkulu'nun açıklamaları:

“Dele Alli futbolu ile herkesi utandıracak”

Valerien Ismael’in liderlik özelliklerine, çalışkanlığına ve oyuncularıyla kurduğu iletişime taktiksel olarak bir şey söylemiyorlar, zaten eleştirildiği nokta da o…

Bu haber doğru. Çok çalışkan bir adam, oyuncuların içerisinde saha kenarındaki bütün şeylerine dikkat ediyorum, liderlik özellikleri var mesela hakkının yenildiğini düşündüğü anda kendini hakemin önüne atabiliyor. Bunu jest ve mimikleriyle de gösterebiliyor. Bu bir oyuncu için önemlidir.

Bakıldığında en çok eleştirildiği yer taktik hamleler. Oyun içerisinde veya maçtan önce rakibe karşı hazırlık, maç içerisinde strateji değişmesi, bunlarla ilgili eleştiri yapılıyor.

Şunu net söylemek lazım: Şu an başkandan çok net destek var ama hep dua ediyorlardır, inşallah sonuçlar iyi gider.

Çünkü yönetim dışında desteği yok, medya desteği yok, Beşiktaş’ı takip eden, seven, formasını giymiş ya da onu özümsemiş herkesin ortak sorunu, herkesin söylediği şey Valerien Ismael ile ilgili.

Bu sıkıntılı bir durum. Valerien Ismael çok bu seneyi bitirecekmiş gibi durmuyor, çok umutlu değilim.

Bir şeyi bilmiyor. Kulüp dinamiklerini içeren bazı oyuncuları göz ardı edemezsin. Kulüp dinamiklerini, mesela Cenk Tosun, mesela diyelim Rıdvan geri döndü devre arasında. Sen Rıdvan’ı yedek bırakamazsın, yapamazsın.

Senin Valerien Ismael olarak Cenk Tosun ile inatlaşmaya hakkın yok. Cenk Tosun bu ülkenin Beşiktaş'a 23 milyon Euro, yani şu anki parayla iki üç tane şampiyonluk kazandırmış oyuncusu, bir transferiyle. Bir volesiyle maçı 3-0’dan döndürmüş, 3-3’e getirmiş. Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarmış.

Dele Alli, Sivasspor maçında hatırlıyorum, gösterdiği performans iyiydi, fena değildi. Sonra Ankaragücü maçına gitti, maçı kazandıran gollerden birini attı. Dele Alli’nin Tottenham’da iken de oyunun defansif anlamında çok etkin bir oyuncu olmasından çok arkaya koşu yapması bekleniyordu veya arkaya koşan isimlere ara pasları, oyun içindeki liderlik özellikleri, kullandığı duran toplar, bunlardı Dele Alli'yi öne çıkartan. Beşiktaş iyi ve organize bir şekilde sahaya yayılırsa Dele Alli etkili olacaktır. Bir de bahsettiğimiz oyuncunun 1 ay sakatlık nedeniyle oynamadığını da unutmamak gerekir.

Duhuliye.com