Sezon başladı Beşiktaş’ı izledik, Alanya, Karagümrük, Sivas ilk yarılar muhteşem, goller, önde baskılar evet rakibeda pozisyon vermişti ama çok keyif aldık. Başakşehir’e yenildiği maçta mesela daha iyi futbol oynadı derim. 15 gün milli takım arası eziyet geçti, orada kötü sonuçlar aldık. Derbiyi bekliyorduk! Maçtan önce bakıyorum insanlar 10 dakika kaldı, 9 dakika kaldı, dakikalar sayılıyor.

Böyle bir atmosfer iki takımda gol atar, bir şey oluru beklerken 0-0 bitti.
Maç başlarken muhteşem atmosfer ama 5 dakika ıslık duyduk. Neden Fenerbahçe topla oynuyor, Fenerbahçe sağdan korner kesiyor ve seyirci işin içine 70 dakika giremedi. 

Ghezzal bir kalktı kulübeden, stad yıkıldı. Ghezzal oyuna bir girdi, seyircinin neden bağırdığını, sahanın içindede karşılığını veren bir Ghezzal Baba izledik.

Fenerbahçe gibi bir takımdan gol yememek çok önemli. Artık Beşiktaş’ın iyi bir Türk stoperi var, Tayyip Talha gerçekten 20 tane derbiye çıkmış gibi özgüven, cesaret çok iyi oynadı. Saiss onunla çok iyi uyumluydu, defansif anlamda Rosier, Masuaku’yuda ben beğendim birde Ersin’i o kontratı yapmış başka kafada güven verdi bana, Valencia’nın çaprazdan pozisyonunu çok güzel çıkardı.

Defansif anlamda iyi bir Beşiktaş vardı. Çünkü üç gol attığında bile üç gol yiyiyordu. İstanbulspor’dan 2 gol yemiş beşiktaş’ı düşündüğümde gol yememesi çok önemli çünkü bu kadro bu maçta gol atamadı Fenerbahçe’de defansif iyi oynadı.

Normalde Beşiktaş’ın oyundan düşmesini beklerdik hep öyle oldu. Bu maçta o da olmadı. Çünkü oyuna Ghezzal girdi, Tayfur girdi, Gedson girdi, Cenk girdi. Cenk üzerinden hemen sevgili Valerien İsmael kesin biliyordur ama bence güzel video hazırlatılmalı Cank ile ilgili Cenk Tosun sol önde de oynayabiliyor. Hocaya o bölüm hatırlatılmalı Redmond, Muleka çok kötü olduğunda oralara girebilir Cenk anlamında. 

Belli bir kesim eleştiriyor hocayı ben bu maçta iyi şeyler var ama genele baktığımda bu takımın performansı geride derim.

Beşiktaş yenilseydi Valerien İsmael kesin giderdi, eee Beşiktaş berabere kaldı o zaman neden kalıyor? Derim o kadar da keskin konuşmamak lazım derbiyi kaybetti kesin gidiyor diyorlarsa o zaman yollayacaksın değil mi? Şimdi düşün Giresun maçında takıldın, o zaman bir hafta geç kaldın. Trabzonspor ile oynayacaksın takıldın o zaman mı yollanacak. Bir kere bunların konuşulmasınıda bir kere ister istemez hoca bizlere veriyor yapmış olduğu değişiklikler, oyuna müdahaleleri.

Del Alli delirtecek dedik, Beşiktaş taraftarlarını delirtti bu maçta performansıyla. Hakikatten sahada yoktu, bakıyorum devre arası istatistiklere Del Alli en çok koşan, bana koşmasın bu kadar Del Alli asist yapsın.

Del Alli büyük hayal kırıklığı yarattı bu maçta bende. 

Maç bittiğinde tribünde en az 30 bin kişide N’Koudou’nun telefonu olsa arardı. Neredesin? Tam senlik maç diye…

Giresunspor biliyorsun, maç İstanbul’da olsa daha sıkıntılı olurdu. Neden Giresun İstanbul deplasmanını seviyor. Galatasaray’ı yeniyor, Beşiktaş’ı yeniyor şimdi maç Giresun’da bakalım ne olacak? Zor maç sonrası Trabzon. Trabzon iki tane Monaco arasında almak Beşiktaş adına şans olacak.