Beşiktaş'ta kiralık forma giyen, eski Tottenham yıldızı Dele Alli'nin bocalayan kariyeri,Çarşamba gecesi  ilk yarıda teknik direktör tarafından, değiştirildikten sonra, çaresizlikten aşağılanmaya dönüştü. Eski  milli takım futbolcusu, karşılaşabileceği en korkunç senaryolardan birine katlandı ve Türkiye Kupası maçında sahada sadece 29 dakika dayandı ve tenis yıldızı Emma Raducanu ile karşılaştırılmaya başlandı.

26 yaşındaki oyuncu şu anda Türkiye Süper Lig devlerinden Beşiktaş'ta kiralık olarak oynuyor, ancak yedi maçta attığı 1 golle Türkiye macerasında şansını büyük ölçüde değerlendiremedi. Türkiye kupasında evinde oynadığı  Şanlıurfaspor maçında, teknik direktör Şenol Güneş tarafından maçın başlamasından yarım saat sonra oyundan alındı.

Hayranları, başarısız İngiliz'i 2021'de ABD Açık tenis turnuvasını kazandığından beri formu tutarsız olan 20 yaşındaki İngiliz 1 numaralı tenis yıldızı Raducanu'ya benzetti.

@StevenJohnHarry attığı tweette: "Ya artık futbolu sevmiyor ve emekli olana kadar sözleşmeden sözleşmeye gidiyor ya da Emma Raducanu gibi: harika bir formla zirveye ulaştı ama asıl yeri burası."

Dele Alli, Toffees için sadece 13 kez forma giydikten sonra, Frank Lampard tarafından kiralık olarak Beşiktaş'a verildi ve şimdi Beşiktaş onu kalıcı olarak kadrosuna katma konusunda kararsız.

Joe Krishnan/ExpressUK