Futbol yorumcusu Fırat Günayer, Rabona YouTube kanalında Beşiktaş'ın derbi performansını değerlendirdi.

Günayer, Beşiktaş forması giyen Dele Alli'nin derbideki etkisizliğinden bahsetti ve İngiliz yıldıza dair çarpıcı ifadeler kullandı.

İşte Günayer'in açıklamaları:

Valerien Ismael için flaş iddia! Yeni takımı... Valerien Ismael için flaş iddia! Yeni takımı...

Dele Alli ile ilgili kafamda çok ciddi bir soru işareti var. Zaten Boateng, Pjanic gibi bir transferdi. Tabi ki bir umuttur. Bulutsuzluk Özlemi şarkısındaki gibi. Tabi ki insanlar umut ediyor, oyuncu büyük bir oyuncu.

Oyuncu aslında şu: Bundan 5 sene önce sıralama şuydu: Steven Gerrard, Frank Lampard, Dele Alli. Taraftar, camia bunu umut eder ama ortada bir oyunun içine girme problemi var. Bunu Tottenham'da da çok fazla yaşadı. Benim Dele Alli ile ümidimi Ghezzal kırdı. 5 hafta oynamasa bile Ghezzal topa dokunduğu anda maçta bir şey oluyor. Isınmaya çıktığında bile stat inledi. Tezahüratlar bile onunla birlikte tekrar başladı. Çok özel bir oyuncu.

Bir kez aha şunu gördüm, iyi oyuncuysan topa dokunuşundan bile belli oluyor. Oyuna girdikten sonra kesti bir tane, Weghorst dokunamadı. Orada bile diyorsun ki Ghezzal geldi. Bunu rakip de çok hissetti, resmen hücumda bekleyen adamlar savunmaya gelmeye başladı. Gustavo çok iyi kapattı diyorsun, son on dakika niye kapatamadı? Bu orta kalitesiyle ilgili. 10 tane kesersin, 7 tanesi gider ama 3 tanesine Weghorst vurabilir, vurdu da zaten.

Ghezzal çok büyük futbolcu. İzlerken ben bile "Bu adam girdi, anında bir şeyler değiştirdi. Dele Alli 70 dakika oynadı, bir şey yapamadı" noktasına geldim. Bu durum biraz umut kırıcı. Ghezzal ve N'Koudou döndükten sonra o dinamizmi kazanıp çözüm adına bir şeyler yapabilir mi, yapabilir. Onu da beklemek lazım. 

"2-3 HAFTA DAHA BAKMAK LAZIM"
Herkeste "arkası ne olacak" diye bir soru işareti vardı. Tayyip böyle oynadığı sürece orası çözüldü demektir. Beşiktaş Tayyip'i ligin dördüncü, beşinci haftasında aldı. O bölgeyi çözmüş olmak büyük iş. Ersin kafası rahatlayınca formunu yükseltti, büyük iş. Bunlar artılar. Rosier'in performansı da yukarı çıkıyor Ghezzal geldikten sonra. Beşiktaş'ta 2-3 maç daha oyun şekline bakmak lazım. Başka bir ülke olsa daha uzun süre  söylerim ama burası Türkiye. Yine de Valerien Ismael'in sezonu tamamlamasından yanayım.