İşte Yiğit'in açıklamaları:

ÖNCE KAMP SONRA TRANSFER

"Şenol Güneş oyuncularına 9 günlük bir izin vermişti, bu izin bu hafta doluyor. Beşiktaş 24 Kasım'dan itibaren İstanbul'daki ilk etap çalışmalarına başlayacak. Aralık ortasında, Dünya Kupası'nın sonlarına doğru da Antalya'da bir kamp gerçekleştirecek Beşiktaş. Bu kampta hazırlık maçları yapılması planlanıyor takımın son durumunu görmek için. Şenol Hoca burada bundan sonraki planını programını belirleyecek. Bazı oyuncuların durumunu masaya yatıracak. Antalya kampında bazı futbolcuların performansının arttırılması için bireysel çalışmalara ağırlık verilecek. Ocak ayındaki ara transferde de ihtiyaç olan bölgelere takviye yapılması düşünülecek."

"TRANSFERDE İLK HAMLE..." 

"Beşiktaş yönetimi ve Şenol Güneş, gitme düşüncesi olan oyuncuların durumunu öğrenmek istiyor. Şu an itibariyle bazı mutsuzluklar var. Özellikle Rosier'in bir sıkıntısı var, Valerien Ismael gittikten sonra Saiss biraz problem çıkarıyor gibi. Şenol hoca bunları öğrenmiş durumda. Yönetimden de şöyle bir talebi var: "Eğer gitmek isterlerse tutmayalım, gideceklerin yerlerine takviye yapalım." Şu an kimsenin oyuncu göndermek gibi bir düşüncesi yok ama oyunculardan ayrılma talebi gelirse gönderilip yerlerine yenilerinin alınması planlanıyor. Şu an oyunculardan kulübe böyle bir başvuru yok ama böyle bir talep olursa Şenol Güneş mutlaka bir stoper takviyesi istiyor. Saiss'in yanında oynayabilecek, zaman zaman yedekleyebilecek tecrübeli bir stoper istiyor. Basında özellikle Atletico Madrid'li Felipe ismi çıktı, menajerler tarafından Beşiktaş'a önerildi ama şu an için somut bir gelişme yok. Beşiktaş yönetimi de Antalya kampını bekliyor. Şenol Hoca'dan gelecek rapor doğrultusunda Ocak ayı için böyle bir transfer hamlesi yapılabilir." 

1 NUMARA DELE ALLI

"Antalya kampında Şenol Güneş, Dele Alli'yle özel olarak ilgilenecek. Bireysel ve mental anlamda çalışmalar yapılacak. Şenol Güneş yardımcılarıyla birlikte İstanbul'daydı, devamlı toplantılar yapıldı. Dele Alli'nin performansını arttırmaya yönelik çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. Kampta birinci sıradaki isim Dele Alli. Teknik ekip Dele Alli ile özel olarak ilgilenecek. Fiziksel anlamda eksiklikleri giderilecek, mental anlamda Şenol Hoca devreye girecek. Dele Alli bundan sonra takıma katkı sağlamazsa ne olur? Transfer döneminde yönetim, Şenol Güneş'ten gelecek rapor doğrultusunda Dele Alli ile masaya oturabilir, oyuncu da razıysa yollar ayrılabilir ama şu anki görüntüde Şenol Güneş, Dele Alli'nin kazanılmasından yana. Kazanılırsa çok büyük kazanç olur Beşiktaş adına. Beşiktaş'ın fazlasıyla böyle kreatif bir orta saha oyuncusuna ihtiyacı var. Hele hele Ghezzal de olmadığı zaman Beşiktaş, hücuma çıkma anlamında büyük sıkıntı yaşıyor."

TEKLİF GELİRSE YOLLAR AYRILIR

"Son 2 senedir Ersin'in Nice başta olmak üzere yurt dışına transfer olacağı yönünde haberler çıkıyor ama bir türlü transfer gerçekleşmedi. Oyuncu da bundan dolayı çok etkilendi, kendisi de yurt dışına gitmek istiyordu ama bir türlü olmadı. Olmayınca da geçtiğimiz sezonun sonlarından itibaren büyük bir kafa karışıklığı yaşadı Ersin. Olmadık goller yedi, çok eleştirildi. Sözleşme yenilendikten sonra bir canlanma oldu ancak Şenol Hoca geldikten sonra ilk maçında mesajı verdi. "Hazır olan kim varsa oynatırım dedi ve daha tecrübeli bir isim olan Mert'i kaleye koydu. Mert de oynadığı süreçte iyi işler yaptı. Bundan sonraki süreçte Şenol Güneş'in Ersin'i çok oynatacağını düşünmüyorum. Kalede değişiklik yapmayı sevmeyen bir teknik adam, tecrübeli kalecileri de tutan bir teknik adam. Bundan sonraki süreçte de Mert'in oynama ihtimali çok yüksek ama bu demek değildir ki Ersin'den vazgeçildi. Ersin için ciddi bir teklif gelirse Beşiktaş yönetimi kendisini göndermeyi düşünebilir fakat şu an itibariyle ciddi bir teklif gelmiş değil. Teklif gelirse Ersin'le Beşiktaş'ın yolları ayrılabilir. Ersin'in de bu tekliflere sıcak bakacağını düşünüyorum. Beşiktaş yönetimi Ersin'le yaptığı görüşmelerde Ersin'in bedelsiz ayrılmasının önüne geçti ve sözleşme uzattı. Ersin "ben ayrılmak istiyorum" derse ve şartlar uygun olursa yollar ayrılacak ama Şenol Hoca'dan Ersin'i gönderin talebi yok. Giderse de kenarda Emre Bilgin var, Mert ve Emre Bilgin'le yola devam edilecek."

Duhuliye.com