İşte ikilinin açıklamaları:

Serdar Ali Çelikler: "Şenol Hoca geldiğinden beri 8 lig maçı oynamış. 6 galibiyet, 1 beraberlik, 1 de mağlubiyeti var. 19 puan almış. Maç başı 2,37 gibi bir puan ortalaması var. Özellikle 5 maçlık seri enteresan. Orada Demirspor var, Kasımpaşa var, Konya deplasmanı var, Kayserispor rahat bir galibiyet sayılır, ve nihayet Alanyaspor maçı var. Tabi Abou geldi, bir de o var. Büyük bir hava geldi. Ben maçtan evvel hafta içi bir dostumla konuştun, kulüpten biriyle, "şampiyonuz" dedi. 10 puan var dedim, yok 7 puan var dedi. Alanya maçından önce söyledi bunu. Bu havayı ben tribünde de gördüm. O hava güzel bir şey, hala Fener'de tam oluşmadı."

Ali Ece: "Dele Alli sonunda futbolun onu bırakmadığının sinyalini verdi. Biz ona laf atmaya devam edelim, o da böyle devam etsin. Şenol Hoca'nın futbola geri döndürdüğü en az on tane futbolcu vardır. Dele Alli gibi umutsuz vaka gözüken bir futbolcudan o sinyali aldı. Geldiği zaman "Dele Alli'ye dokunmak istiyorum ama kırar mıyım bilmiyorum" demişti. Bir şeyler oldu. Şenol Güneş sadece teknik direktörlük yaptığı zaman bu işin pirlerinden bir tanesidir, göreve geldiğinde bunu kendisine de söyledim. 

Şu puan ortalamasında hiçbir maçta Ghezzal oynamadı. Onunla ilgili "rahatsızlığı almadı, hazır olunca oynatacağım" dedi. Adam gerçekten Gomez'den Quaresma'sına, Volkan Şen, Umut Bulut, Cedric Bakambu, 10'dan fazla oyuncu sayarız. Şimdi solda Cenk Tosun oynuyor Abouakar geldiği için. Sağa da Ghezzal gelecek, o zaman Tayfur daha değerli hale gelir. Bu maç Rosier yerine sağ bekte yarı orta saha, sağ iç gibi oynadı, çok da iyi oynadı. Sağ önde de, bekte de, orta sahada da gerekecek Tayfur."

Serdar Ali Çelikler: "Hadziahmetovic transferi de bitecek gibi. Burnley geri çekilmiş, Galatasaray da yok. Bir dahaki sezon için Elneny - Zajc - Gedson çok iyi bir orta saha olur. Şenol Hoca'nın en büyük başarılarından biridir, kasap orta saha oynatmaz. Ön liberoyu kesen adamdır Şenol Güneş Türkiye'de. Herkeste ön libero vardı, Şenol Hoca Selçuk - Colman ile bunu yıktı. Josef var ama Josef tam bir kesici değil. Yalnız Alanya maçında hocaya hak verdim, bir stoper lazım. Tayyip Talha iyi bir oyuncu ama uzak kalıyor, yapışması lazım. Saiss'le kıyas kabul etmez. Welinton - Saiss daha mı iyi olur acaba diye de düşünmeye başladım. 

Başka kimse de Muleka - Aboubakar - Cenk yapmaz. Çok kişi yapmaz diyordu ama ben de diyordum ki yapar ve kendi içinde tutarlılığı olur. Bu maçta dikkat edersen, ayağa oynayan takım. Dele Alli'nin golünde içimin yağları eridi. Şenol Hoca bunu biliyor, ileride tam saha presi yaptı. Konyaspor maçında stoperlere baskı yapmadı, stoperlerin çıkarken verdiği adama yaptı baskıyı."

Duhuliye.com