İşte ikilinin açıklamaları:

Ali Ece:

Sezon başlarında bu takımda Hadziahmetovic, Aboubakar, Redmond yoktu. Gedson’u zaten oynatmıyordu Valerien Ismael, Beşiktaş’ın başladığı takımla şu anki takım arasında çok büyük fark var.

Mustafa Demirtaş:

Ankaragücü karşısında ikinci dönemin yeni Beşiktaş’ını izleyecektik. Orta sahasında Maxim’in de dahil olacağını zannediyorduk. Maxim iyi bir takıma geldiğinde, etrafında iyi oyuncular bulduğu zaman, daha fazla karşı takıma hücumu düşünen takımı bulduğu zaman performansı daha da artacak futbolcu. Çok zeki ve topla nerede buluşması gerektiğini, hangi dozda topu nereye gönderebileceğini çok iyi biliyor. Beşiktaş rakibini yarı sahaya mahkum ettiği zamanlarda daha çok etki edecek bir futbolcu.

Beşiktaş’ın son dönemdeki en etkili maçı idi bana kalırsa.

Ali Ece:

Beşiktaş’ta en iyi oynayan kimlerdi yeni transferlerden derseniz şöyle demek gerekir: Saiss Dünya Kupası öncesindeki konsantresini kaybetmeseydi kupa sonrasında illa Colley istenecek miydi? Hayır.

Rosier, Ghezzal yokken yarı kapasiteye düşüyor ve üstüne çok gereksiz kartlarla cezalı duruma düşüyor. Bunları yaşamasa, Ghezzal var olsa ve Rosier o performansı gösterse, Onur ilk maçta onbir oynayacak mıydı? Hayır..

Ama Maxim, Beşiktaş’ın başından beri eksik olan bölgesine alınan bir oyuncu ve oyuna girer girmez iki kere topla buluştu ve hızlı topu ayağından çıkarıp, iki dokunuşta böyle simyacı gibi Beşiktaş’ın oyununu değiştirdi ve klasik Şenol Güneş oyun kimliğini güçlendirecek hamleler yaptı. 

Dele Alli ile karşılaştırdığımızda Dele Alli 711 dakika ligde oynamış ve 711 dakikada verdiği katkıyı 3 dakikada verdi Maxim. Baktığımda tam isabet bir transfer diyorum.

Duhuliye.com