Beşiktaş'ta geçtiğimiz sene yapılan seçimle göreve gelen Denetleme Kurulu, kulübün denetimi konusunda Yönetim Kurulu ile karşı karşıya geldi.

Denetleme Kurulu ve Yönetim Kurulu arasındaki anlaşmazlığın, Futbol A.Ş harcamalarının denetlenmesi konusunda yaşandığı öğrenildi.

Denetleme Kurulu'nun, Futbol A.Ş harcamalarını ve faaliyetlerini denetlemek için gereken belgeleri talep ettiği, Yönetim Kurulu'nun ise Futbol A.Ş'nin bağımsız bir kuruluş olduğu, denetlemek için Yönetim Kurulu'ndan özel yetki alınması gerektiği cevabını verdiği öğrenildi. 

Yönetim Kurulu'ndan gerekli belgeleri alamayan Denetleme Kurulu'nun bağımsız bir denetleme organı olduğu ve Beşiktaş'a ilişkin denetimler yapmak üzere görevde olduğu, yapmak istediği çalışmalara izin verilmediği ve istenen belgelerin kendilerine sunulmadığı gerekçesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı'na başvuruda bulunmaya hazırlandığı bilgisine ulaşıldı.

Bakanlığın Denetleme Kurulu'nun başvurusunu inceleyeceği, başvurunun haklı bulunması halinde Denetleme Kurulu'nun sahip olduğu yetkilere dayanarak olağanüstü kongre kararı alabileceği belirtildi.

Beşiktaş Denetleme Kurulu, Yönetim Kurulu'na bakanlığa yapacakları başvuruya ilişkin bir bilgilendirme yazısı gönderdi.

F35AubjWQAAawVC

Haber1903 YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız

Duhuliye.com ÖZEL HABER