Şampiyonluk hedefleyen Beşiktaş, Trabzon’dan sonra çıktığı Adana deplasmanından da puan alamadı. Yıldız isimlerin etkisiz kaldığı gecede, takım oyunu da aksadı. Özellikle ikinci yarıda mücadele ve heyecan tavan yaptı. Adana Demirspor, fırsatları gole çevirdi. Kartal, çok kaçırdı. Güneş, orta alanda yaşanan sıkıntıya rağmen, Onana’yı inatla yanında oturttu. Eli boş dönen Beşiktaş, zirve yarışında yara aldı. Güney temsilcisi, taraftarı önünde ikramı geri çevirmeyip, moral buldu.

İki şut yetti

Kritik maç öncesi, ev sahibi takımın kalesinde sıkıntı vardı. Ancak kendisine iki şut gelen Mert, iki topu da ağlarında gördü. Önce Belhanda, ardından da Niang’ın uzaktan attığı şutlar Milli kalecinin sağından geçip, filelere gitti. 17’de 2-0 geri düşen Kartal, şok yaşadı. Bir türlü gelmeyen gol, stres oldu. Orta alanda Gedson’un boşluğunu dolduramayan Güneş’in ekibi, bu yarıda etkisiz kaldı. Cenk ve Aboubakar ile kaleye inse de final vuruşlarında başarısızdı. Dağınık futbol oynayan Beşiktaş, bir türlü organize olamadı. Adana temsilcisi, eksik kadrosuna rağmen iyi mücadele etti. Skor üstünlüğünü korumasını bildi.

Tel tel döküldü

İkinci yarı öncesi beklentiler farklı idi. Ev sahibi takım skoru korumaya gider, Beşiktaş baskı kurup, gol üretir. Ancak bu gerçekleşmedi. Yapılan kenar hamleleri hücuma biraz daha renk kattı. Golleri yine Adana ekibi attı. Kornerden gelen topu savunma sadece seyretti. Emre, kafa ile boş kaleye bıraktı: 3-0. Farkın artması zaten dağınık olan Kartal’ın dengesini, ritmini ve oyun disiplinini tamamen bozdu. Nani-Yusuf Erdoğan atağında Yusuf, kariyerinin en şık ve kolay golünü kaydetti. 4 fark ile geri düşen Siyah-Beyazlılar; şuursuz baskı kurdu. Bireysel isimleri ile gol aradı. 79’da Aboubakar, kendi yarattığı pozisyon sonucu ağları havalandırıp farkı 3’e indirdi. Kritik maçın sonucunu Rashica belirledi: 4-2

Orhan YILDIRIM / Fanatik