Şafak Malatya'nın açıklamaları şöyle:

"DERBİ BERABERLİK KOKUYOR, BEŞİKTAŞ KAZANIRSA..."

"Bugünkü maç tam aslında Şenol Güneş'in istediği tarzda bir maç. Böyle puslu havaları, böyle tuzakları çok sever Şenol Hoca. Bunu geçmişte de defalarca zaten Beşiktaş kariyerinde gösterdi. Şu an Galatasaray camiası, Fenerbahçe camiası tam anlamıyla şampiyonluk havasına daha ligin ilk yarısı bitmeden girmiş durumda. Ama puantaja baktığımda, 36 ve 35 puan olan iki takım. Büyük bir ihtimalle de beraberlik kokan bir derbi. Niye? Geçmiş yıllara nazaran hakemlerin çok etki etmeyeceği bir derbi seyredeceğiz. Temennim o yönde. Sebebi de hakemlerle alakalı VAR kayıtlarının açıklanması, iki kulübün üst üste yapmış olduğu açıklamalar, federasyon başkanının alışılmamış bir durumda, son on gündür göstermiş olduğu şeffaflık, otomatikman şu anki hakemlerin bazı şeyleri dizayn etmesinin önüne geçecektir diye düşünüyorum. Böyle bir ortamda da bize yıllarca futbolun derbisi diye yutturdukları ama aslında kaosun derbisi olan derbinin de beraberlik ihtimali daha yüksek. Peki beraberlik olursa ne olur? Birisi olur, 37 birisi 36 birisi olur. Beşiktaş'ın şu an 26 puanı var. Fakat 14 Şubat'ta oynayacağı bir Antalya maçı var cepte. Bay geçtiği bir maç var cepte. Bu maçı da alırsa otomatikman Beşiktaş bir anda yukarıya tutunur. Şenol Güneş'in nefesini enselerinde hissederler. Bu da ligin geri kalanında Beşiktaş'a avantaj sağlar." 

"BEŞİKTAŞ NE ZAMAN ÖLÜM KALIM MAÇINA ÇIKSA ÖLÜYOR"

"Ama gelelim Beşiktaş cephesine. Gaziantep maçından önce de söyledik. Beşiktaş ne ölüm kalım maçına çıksa ölüyor. Öyle bir sıkıntısı var Beşiktaş'ın. Eğer Beşiktaş bugün ölmezse ki ben çok ihtimal vermiyorum, Beşiktaş'ın kazanacağını düşünüyorum,  Beşiktaş aslında sadece Kasımpaşa'yı değil, aynı hafta içerisinde Başakşehir - Adana Demirspor, Galatasaray - Fenerbahçe maçlarının olduğu haftada bay geçtiği haftanın ve üzerine bence bu haftaya damgasını vuracak olan takım olarak karşımıza çıkar."

"KADRO PLANLAMASINDA HATA VAR"

"Josef sakatlığından dolayı kadrodan çıkartıldı sakatlığından dolayı. Salih sakat olmasına rağmen eksikliklerden dolayı yedek muhtemelen yedek başlayacak. Ve en önemli soru şu. Beşiktaş'ta demek ki sene başında yapılan takım planlamasında bir hata var. Niye? Bugün Beşiktaş'ın sağ beki yok. Ya Tayfur çıkacak ya Necip çıkacak. Ben olsam Tayfur'u merkezde kullanırım. Çünkü Beşiktaş merkezde de eksik. Buranın dinamizmine lazım. Sağ bekte kullansan merkezde eksik kalacaksın. Atiba yorulduğunda elinde yarım yamalak sakatlığı olan bir Salih kalacak. Gedson, Salih yapacaksın, Atiba yapacaksın." 

"N'KOUDOU UMARIM TUZAĞA DÜŞMEZ"

"Netice itibariyle Beşiktaş'ın Tayfur'u nasıl kullanacağı çok önemli. N'Koudou'yla alakalı biraz istim üstündeyim. Son haftalarda yaşananlar N'Koudou'nun kartsız tamamlamasını biraz zor gösteriyor bize. Umarım N'Koudou bu tuzağa düşmez. Beşiktaş da ölmeden bu hafta ligin tepesine tutunacağı skoru alır."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ