Meler'den rekor! Bir sezonda 5. derbi

Halil Umut Meler, 2022-2023 sezonunda daha önce 4 derbi yönetti. Bu derbilerin üçünü ev sahipleri kazanırken, birini deplasman ekibi kazandı. Meler derbilerinden beraberlik çıkmazdı. İşte Meler'in bu sezon şu ana kadar yönettiği derbiler ve oluşan sonuçlar şöyle:

-Galatasaray-Trabzonspor: 2-1

-Fenerbahçe-Galatasaray: 0-3

-Trabzonspor-Fenerbahçe: 2-0

-Galatasaray-Beşiktaş: 2-1

Önceki 6 sezonda 4 derbi alabildi

2015-16 sezonundan itibaren Süper Lig'de derbi yönetmeye başlayan Halil Umut Meler, bu sezona kadarki 6 sezonda toplam 4 derbi yönetmişti. Meler, 6 sezonda yönettiğinden daha fazla derbiye bu sezon çıkmış olacak, pazar akşamı.

Meler'in önceki sezonlarda yönettiği derbiler ve skorları da şöyle:

2019-20 sezonu Fenerbahçe-Galatasaray: 1-3

2020-21 sezonu Beşiktaş-Fenerbahçe: 2-0

2020-21 sezonu Beşiktaş-Fenerbahçe: 1-1

2021-22 sezonu Galatasaray-Fenerbahçe: 1-2

Meler, 3. kez Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde

Hali Umut Meler, pazar akşamı üçüncü kez bir Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine çıkacak. Meler'in daha önce yönettiği iki derbinin birinde Beşiktaş üstünlük kurarken diğeriyse beraberlikle sonuçlandı. Meler geride bıraktığı toplam 9 derbide en çok Galatasaray maçına çıktı.

Meler, 28 Fenerbahçe maçı yönetti

Halil Umut Meler, Süper Lig'de daha önce toplam 28 kez Fenerbahçe maçlarında düdük çaldı. Bu maçlarda sarı lacivertliler, 17 kez sahadan galip ayrıldı. Geriye kalan 11 maçın 7'sinde mağlup oldu, 4'ündeyse berabere kaldı. Fenerbahçe, bu sezon bugüne kadar çıktığı 4 maçın 2'sini kazandı, 2'siniyse kaybetti. Meler yönetimindeki maçlarda Konyaspor'u 4-0, Ankaragücü'nü de 3-0 yenen Kanarya, Galatasaray'a 3-0, Trabzonspor'a ise 2-0 mağlup oldu.

Beşiktaş'ın 18 maçında düdük çaldı

Halil Umut Meler, kariyeri boyunca bugüne kadar Beşiktaş'ın 18 maçını yönetti. Siyah beyazlılar, Meler'in düdük çaldığı bu maçlarda 7 kez galip gelirken, 7 defa da sahadan mağlup oldu. Kara Kartal, Meler'in yönetimindeki maçlarda 4 kez de sahadan beraberlikle ayrıldı. Bu sezona bakıldığında Meler'in yönettiği iki maçta da Beşiktaş yenildi. Derbide Galatasaray'a 2-1 kaybeden Beşiktaş, Medipol Başakşehir'de 1-0 yenildi.

Çakır'dan sonra yıldızı parladı

Cüneyt Çakır'ın kariyerine nokta koymasından sonra MHK'nın elindeki en parlak hakem olarak öne çıkan Halil Umut Meler, Süper Lig'de toplam 149 lig maçı yönetti. Avrupa'da da yıldızı parlamaya başlayan Meler, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 7 maça çıkarken, Dünya Kupası elemelerinde de 3 maçta düdük çaldı. Meler, Avrupa Ligi'nde 10, Konferans Ligi'nde de 1 grup maçında düdük çaldı.

ajansspor