Spor yorumcusu Mehmet Özdilek, Beşiktaş'ın İstanbulspor'u mağlup ettiği karşılaşmayı TRT Spor'da yorumladı.

''SEMİH VE DİĞERLERİ''

"İlk yarıda Semih ve diğerleri vardı. Jeneriklik bir gol. Hem Türk futbolu adına hem de Beşiktaş adına önemli bir yükseliş içerisinde. Ümit ederim ki aynı şekilde devam eder."

''BU MAÇTA DEĞERLENDİRMEK DOĞRU DEĞİL''

"Oyunsal anlamda Beşiktaş beklentilerimi karşılamadı. Santos'un sekizinci maçı ve zaman ilerledikçe o dokunuşları bekliyorum. Bundan önceki haftalarda 'Dengeli gidelim, hocayı bir görelim, zamana bırakalım' demiştik. İstanbulspor'a haksızlık yapmak istemem ama İstanbulspor karşısında Beşiktaş'ı değerlendirmek çok doğru olmuyor."

''FARKLI BEŞİKTAŞ BEKLİYORDUK''

"Ligin en fazla gol yiyen, en fazla yenilen takımına karşı beklenti olarak biraz daha farklı bir Beşiktaş bekliyorduk. Daha önde basan, coşkulu oyununu rakibe hissettiren ve pozisyona girip kaçıran, goller bulan bir Beşiktaş takımı hayal ediyoruz. Ama bunu maalesef oyunun birçok bölümünde göremedik."

''GOL ORUCUNU BOZDU''

"Beşiktaş adına gecenin en güzel tarafı kazanmak. Son haftalarda gol yememe alışkanlığının üzerine koyarak gidiyorlar. Deplasmanda 3 haftadır gol atamıyordu, bugün bu orucunu bozdu."

''G.SARAY MAÇINA YETER Mİ?''

"Ancak bunlara rağmen hep söylüyoruz bu oyun ileriye bir ümit taşır mı? Bir sonraki hafta oynayacağı Galatasaray maçına yeterli mi? Bunlar açıkçası tartışmaya açık konular.

''EN CİDDİ SINAV OLACAK''

''Derbi şu ana dek olacak en ciddi sınav olacak. Derbide bu oyun anlayışı işe yarar mı yaramaz mı çok şüpheli. Derbilerin havası farklı.''

''ÖNCE SAVUNAYIM MANTIĞI''

"Santos hoca elinde çeşitli alternatifler varken ve ofansif anlamda daha iyi işler yapabilecekken de hoca bunu çok tercih etmedi. Demek ki kafasındaki mantık 'ben önce bir savunayım, sonrasına bakarız' mantığı."

Duhuliye.com